Kiedy odbędzie się otwarcie lodowiska w Lublińca?

Planowane otwarcie lodowiska w Lublińcu już 6 grudnia

21 listopada 2023, godz. 9:20
Lubliniec.info, źródło: ZWIUK, UM Lubliniec / zdj. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Przy bulwarze im. Franciszka Grotowskiego w Lublińcu trwają prace związane z uruchomieniem lodowiska. Znany jest również planowany okres jego funkcjonwania w tym sezonie zimowym.

Jak potwierdził nam Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych w Lublińcu, tak jak w poprzednich latach planowana data otwarcia lodowiska przypada na 6 grudnia (wyjątkiem jest ubiegły rok, kiedy to lodowisko wcale nie zostało uruchomione). Należy jednak zaznaczyć, że termin ten jest uzależniony od warunków atmosferycznych.

Temat otwarcia lodowiska został poruszony również w zakładce "Pytania do Burmistrza" na stronie Urzędu Miejskiego w Lublińcu. Jedna z mieszkanek zwróciła się z pytaniem, w jakim okresie będzie można korzystać z zimowej atrakcji?

W dużej mierze będzie to zależało od warunków pogodowych. Temperatura powyżej 10°C powoduje olbrzymie problemy z chłodzeniem tafli lodowej. Zakładamy funkcjonowanie lodowiska w terminie od około 6 grudnia 2023 r. do 29 lutego 2024 r. - odpowiedział burmistrz.


[aktualizacja, 06.12.2023]

Regulamin lodowiska i godziny otwarcia są dostępne w dziale Lodowisko.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu