Zatrzymano nietrzeźwego kierowcę. Spowodował dwie kolizje

Zatrzymano nietrzeźwego kierowcę. Spowodował dwie kolizje

12 grudnia 2023, godz. 11:41
Lubliniec.info, źródło: KPP Lubliniec / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

W sobotę 9 grudnia o godzinie 17:40 oficer dyżurny lublinieckiej komendy otrzymał informację o kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Mochała. Chwilę później policjanci otrzymali informację o drugiej kolizji w Koszęcinie. Oba zdarzenia spowodował ten sam kierowca. Okazał się być nietrzeźwy.

Po pierwszej kolizji w Mochale, kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. Zatrzymano go dopiero podczas drugiej kolizji w Koszęcinie, do której doszło chwilę później. Na miejscu policjanci zastali samochód osobowy Volkswagen, który najechał na tył prawidłowo zaparkowanej Skody. Sprawca kolizji zasnął za kierownicą. 

Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 56-letniego kierowcy wykazało ponad 2,5 promila.  O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

To kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany w krótkim czasie

Lubliniecka policja przypomina, że, w ubiegłą środę dzięki reakcji świadka policjanci zatrzymali kierowcę, który miał 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo w niedzielę rano mundurowi uniemożliwi dalszą jazdę mieszkańcowi Lublińca, którego badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało poniżej pół promila.

Pomimo licznych apeli w mediach i akcji profilaktycznych prowadzonych przez lublinieckich policjantów, nadal zdarzają się osoby niezważające na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że jazda po alkoholu jest ogromnym zagrożeniem dla życia i zdrowia nie tylko kierowcy, ale także innych osób. Reagujmy na osoby, które po alkoholu wsiadają za kierownicę samochodu. Uniemożliwiajmy im jazdę. Nietrzeźwy kierowca może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze, a niejednokrotnie i do tragedii – apeluje KPP w Lublińcu

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu