policja lubliniec

5 tys. zł mandatu za spowodowanie kolizji

12 stycznia 2024, godz. 9:34
Lubliniec.info, źródło: KPP Lubliniec / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

We wtorek 10 stycznia na skrzyżowaniu ul. Kochanowickiej z ul. Wspólną w Kochcicach doszło do  zdarzenia drogowego, wskutek którego jeden z samochodów uderzył w kapliczkę. 19-letni kierowca, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu został ukarany mandatem w wysokości 5 tys. zł oraz 10 punktami karnymi. Zdarzenie relacjonuje KPP w Lublińcu.

We wtorek 10 stycznia dyżurny lublinieckiej komendy otrzymał informacje o kolizji drogowej w Kochcicach na skrzyżowaniu ul. Kochanowickiej z ul. Wspólną. Na miejscu policjanci z drogówki zastali 33-letnią mieszkankę naszego powiatu, która poinformował, iż aby uniknąć zderzenia z samochodem, który nagle wyjechał jej z podporządkowanej ulicy, odbiła kierownicą w prawo, w wyniku czego uderzyła w stojącą na skrzyżowaniu kapliczkę. Kierowca, który doprowadził do tej niebezpiecznej sytuacji, nie zatrzymał się i odjechał. Kierująca samochodem Kia posiadała nagranie całego zdarzenia na kamerze samochodowej, niestety na nagraniu nie było widać rejestracji jedynie typ i kolor pojazdu. Dzielnicowy gminy Kochanowice  pomógł policjantom z drogówki ustalić właściciela pojazdu oraz kierowcę. Okazało się, że samochodem osobowym marki Skoda kierował 19-letni mieszkaniec gm. Kochanowice - relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu.

Policja przypomina, że młody kierowca straci prawo jazdy m.in. w przypadku przekroczenia w okresie 1 roku od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy, liczby 20 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego. Dodatkowo kierujący, który posiada prawo jazdy przez okres krótszy niż dwa lata, przy 3-krotnym złamaniu przepisów przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, skierowany zostanie na ponowny egzamin lub uprawnienia zostaną mu cofnięte. Do wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji zalicza się m.in.:

  • przekroczenie prędkości o ponad 30 km/h,
  • prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu,
  • wyprzedzanie pojazdu, który sygnalizuje zamiar skrętu w lewo z niewłaściwej strony,
  • zwiększanie prędkości w czasie wyprzedzania przez inny pojazd,
  • nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych.

Na stronie Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu dostępne jest nagranie ze zdarzenia. Link >tutaj<.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu