Kolizja na przejeździe kolejowym w powiecie lublinieckim

Kolizja na przejeździe kolejowym w powiecie lublinieckim

22 stycznia 2024, godz. 10:55
Lubliniec.info, źródło: KPP Lubliniec / zdj. KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W pobliżu przejazdów kolejowych, tym bardziej tych niestrzeżonych, należy zachować szczególną ostrożność. Nieprzestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji oraz wysokiego mandatu. Przekonał się o tym jeden z kierowców w powiecie lublinieckim, który zderzył się z pociągiem.

Do zdarzenia doszło w piątek 19 stycznia o godzinie 15:21 na przejeździe kolejowym na trasie Boronów – Kalina. Jak relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu, „46-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego, kierując samochodem osobowym marki Toyota, nie zachował należytej ostrożności na niestrzeżonym przejeździe kolejowym i najechał na ostatni wagon składu pociągu relacji Tarnowskie Góry – Częstochowa. W wyniku kolizji, zniszczeniu uległo auto kierującego, a pociąg był opóźniony. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Zgodnie z taryfikatorem mieszkaniec pow. lublinieckiego został ukarany mandatem w wysokości 5 tys. zł, a na jego konto dopisanych zostało 10 punktów karnych”.

Policja przypomina, że w pobliżu przejazdów kolejowych należy zachować szczególną ostrożność. „Na przejazdach strzeżonych zawsze zwracajmy uwagę na sygnalizację świetlną oraz zapory. Jeżeli sygnały świetlne są włączone, a zapory się opuszczają, bądź są w trakcie podnoszenia, pod żadnym pozorem nie należy wjeżdżać, ani wchodzić na przejazd kolejowy. Na niestrzeżonych przejazdach kolejowych należy bezwzględnie zastosować się do znaku "STOP" oraz linii bezwarunkowego zatrzymania” – informuje KPP w Lublińcu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu