Znak drogowy uwaga prace drogowe

Ulica Droniowicka w Lublińcu przejdzie cząstkowy remont

12 lutego 2024, godz. 9:10
Lubliniec.info, źródło: Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski / zdj. ilustr.
Udostępnij: Kopiuj link

Mieszkańcy Lublińca oraz osoby przejeżdżające ul. Droniowicką zwracają uwagę na pogarszający się stan nawierzchni drogi. Starostwo Powiatowe poinformowało, że przystępuje do napraw jej najbardziej uszkodzonych odcinków.

Za sprawą zamknięcia wiaduktu w ciągu ul. Powstańców Śląskich, kierowcy muszą korzystać z objazdów, wyznaczonych m.in. ul. Droniowicką. Znacznie większe natężenie ruchu, a także ostatnie opady śniegu i niskie temperatury, mogły więc przyczynić się do pogorszenia stanu nawierzchni tej drogi.

Jak wynika z relacji mieszkańców oraz kierowców przejeżdżających ul. Droniowicką, ubytków i dziur na trasie jest już wiele. Dodatkowo niektóre z nich są na tyle duże i głębokie, że mogą powodować uszkodzenia pojazdów.

"Dzień Dobry. Mam pytanie czy jest Pan władny spowodować naprawę odcinka ul. Droniowickiej z ogromna ilością dziur. Minimum 2 razy dziennie musimy tam jeździć do pracy i z powrotem i codziennie jest gorzej. Nie ma możliwości ominięcia dziur bo jest i codziennie więcej" – pyta mieszkanka w dziale „Pytanie do Burmistrza” na stronie Urzędu Miejskiego w Lublińcu. 

"Witam W związku ze zwiększonym ruchem na ulicy Droniowicka-Droniowiczki należało by zwrócić większą uwagę na jakość nawierzchni i sukcesywnie uzupełnianie ubytków na tych ulicach, bez interwencji mieszkańców. Chciałbym zapytać, gdzie można zgłaszać (dochodzić się) ewentualne usterki zawieszenia auta spowodowane jakością tejże drogi? Pozdrawiam" – dopytuje inny użytkownik w dziale „Pytanie do Burmistrza”.

Ulica Droniowicka jest drogą powiatową. Starostwo poinformowało już, że przystępuje do naprawy najbardziej uszkodzonych odcinków jej nawierzchni.

"Są to naprawy cząstkowe, remont całkowity tego odcinka drogi przewidziany jest po zakończeniu przebudowy wiaduktu" – informuje Starostwo Powiatowe w Lublińcu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu