„Mundurowi dla Darka” przy Galerii Handlowej 11-stka

„Mundurowi dla Darka” przy Galerii Handlowej 11-stka

16 lutego 2024, godz. 8:09
Lubliniec.info, źródło: OSP Lubliniec, legionhdk.pl
Udostępnij: Kopiuj link

Na parkingu przy Galerii Handlowej 11-stka w Lublińcu odbędzie się druga edycja akcji „Mundurowi dla Darka”. Będzie możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku oraz oddania krwi w krwiobusie.

Jak czytamy na stronie Legionu Honorowych Dawców Krwi, „akcja krwiodawstwa ma na celu wsparcie naszego kolegi z Służby Więziennej mjr Darka Lisa, który zachorował i szukamy dla niego bliźniaka genetycznego dlatego głównym celem Akcji jest rejestracja dawców szpiku kostnego za pośrednictwem fundacji DKMS”.

Akcja odbędzie się w sobotę 24 lutego. W programie wydarzenia przygotowano: możliwość oddania krwi oraz rejestracji jako potencjalny dawca szpiku, prezentację sprzętu i wyposażenia służb mundurowych, pokaz ratownictwa technicznego, strzelnicę laserową, watę cukrową oraz bufet. Na godzinie 13:00 zaplanowano występ Grzegorza Stasiaka - czytamy na plakacie.

Dodatkowo wśród osób rejestrujących się do bazy dawców szpiku lub oddających krew, zostanie rozlosowany voucher do dowolnego sklepu w G.H. 11-stka o wartości 1000 zł i 500 zł ufundowany przez właścicieli G.H. 11-stka.

Jak zapowiada także Ochotnicza Straż Pożarna w Lublińcu, każdy kto zarejestruje się lub odda krew, będzie mógł za darmo zalegalizować gaśnicę.  

źródło: legionhdk.pl

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu