Pożar kurnika w Glinicy. W środku znajdowało się około 20 tys. kurcząt

Pożar kurnika w Glinicy. W środku znajdowało się około 20 tys. kurcząt

19 marca 2024, godz. 8:17
Lubliniec.info, źródło: KP PSP Lubliniec, WCZK / zdj. OSP Kochcice (Facebook)
Udostępnij: Kopiuj link

W miejscowości Glinica (gmina Ciasna), w poniedziałek 18 marca, w godzinach wieczornych doszło do pożaru kurnika o powierzchni 1200 m2. Z relacji straży pożarnej wynika, że dogaszanie trwało mniej więcej do godziny 3:00. 

Jak informuje nas mł. bryg. Wojciech Kwapień, oficer prasowy KP PSP w Lublińcu, zgłoszenie o pożarze wpłynęło o godzinie 20:43. Na miejscu działało 12 zastępów gaśnicznych plus grupa operacyjna z Lublińca z Komendy Powiatowej oraz grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej. 

Pożarowi uległ jeden z 15 kurników o wymiarach 12 x 100 metrów. W środku znajdowało się ok 20 tys. kurcząt. W raporcie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego czytamy o braku osób poszkodowanych.

Oficer prasowy KP PSP w Lublińcu informuje, że formalnie akcja nadal trwa. Zastępy straży pożarnej wciąż dozorują miejsce zdarzenia (stan na godz. 8:00, 19.03.2024).

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu