Jestem przeciw przemocy

Jestem przeciw przemocy

19.02.2007 20:18
Marta
Czytanie treści strony dostępne
Aleksander Myrcik, uczeń szóstej klasy lublinieckiej Szkoły Podstawowej nr 1, otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na logo koszulki w ramach kampanii "Szkoła bez przemocy". SP nr 1 w Lublińcu zgłosiła do konkursu na logo koszulki 10 prac. - Wybrałam najlepsze projekty. Moim zdaniem, wszystkie prezentowały bardzo wysoki poziom.
Aleksander zasłużył na to wyróżnienie, bo od dłuższego czasu bardzo pilnie pracuje. Jest ambitny i chętnie uczestniczy we wszystkich możliwych konkursach. To nie pierwszy tego typu sukces naszej szkoły. W ubiegłym roku jedna z naszych uczennic wygrała wycieczkę do Paryża za projekt loga dotyczącego bezpieczeństwa w internecie - tłumaczy Barbara Gałązka, nauczycielka informatyki.
Uważam, że przemocy powinni się przeciwstawiać przede wszystkim sami uczniowie, a najlepiej wspólnymi siłami. Dlatego na moim rysunku uczniowie trzymają się za ręce, a na dole znajduje się hasło "Uczniowie przeciwko przemocy" - tłumaczy Aleksander. Uważa, że nasza kampania "Szkoła bez przemocy" to bardzo dobry pomysł. - Przemoc jest na pewno problemem, choć u mnie w szkole nie występuje, a bójki są sporadyczne. Z tym zjawiskiem powinno się walczyć, a takie kampanie, jak "Szkoła bez przemocy", otwierają wszystkim oczy na problemy, których czasem nie chce się zauważyć. Świetnym pomysłem jest organizowanie konkursów, bo to przyciąga uczniów - uważa zdobywca jednej z nagród.

źródło: lubliniec.naszemiasto.pl

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu