Zawodnicy Oyama Karate z sukcesami w USA

Zawodnicy Oyama Karate z sukcesami w USA

29 listopada 2007, godz. 7:31
Gabuś
Udostępnij: Kopiuj link

10 listopada Danbury, w stanie Connecticut w USA, odbył się Full Contact Karate World Cup "Kanreikai Open" /knockdown/, w którym reprezentanci OYAMA Polskiej Federacji Karate triumfowali we wszystkich kategoriach. W Otwartym Pucharze Świata Kanreikai, wystartowało kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek, przedstawicieli różnych systemów walki z USA, Kanady oraz Polski. Pojedynki z reguły były zacięte i twarde.

Dwoje zawodników Lublinieckiego Klubu Oyama Karate: Anna Kołodziej i Mariusz Sukmanowski zostało zakwalifikowanych do kadry Polski na Puchar Świata World Cup "Kanreikai Open. Anna Kołodziej w kategorii otwartej kobiet zajęła I miejsce a jej klubowy kolega Mariusz Sukmanowski w kategorii średniej wywalczył miejsce III.
Najtrudniejszą walką zawodniczki Lublinieckiego Klubu Oyama Karate była walka półfinałowa z posiadaczką II Dana Kyokushin Karate Kim Cayonette z Kanady. Po dwóch remisowych dogrywkach o zwycięstwie Anny Kołodziej zadecydowała różnica wagi. Natomiast Mariusz Sukmanowski po bardzo wyrównanej walce i dwóch dogrywkach przegrał półfinałową walkę z Peterem Pertos z USA różnicą wagi.
Fantastyczną atmosferę stworzyli liczni kibice Polonii, gorąco dopingujący naszych zawodników. Sędzią głównym był Shihan Manny MATIAS (założyciel World Kanreikai Karate) a sędziami maty: Shihan Kenji FUJIWARA (szef Kyokushin-kan Karate w USA) i Shihan Jose COTTON (lider Kanreikai Karate w Nowym Jorku).. Naszej reprezentacji przewodniczył Shihan Jan DYDUCH 7 dan (Prezes Oyama Polskiej Federacji Karate), który nie krył radości, wysoko oceniając występ polskich zawodników w tej imprezie.

<GALERIA_385_>

Relacja z pobytu w USA:Polacy w 11 osobowym składzie (ośmioro zawodników - po 2 osoby w każdej kategorii, opiekun i szef ekipy Shihan Jan Dyduch z Krakowa, trener reprezentacji Rafał Majda z Jeleniej Góry i kierownik ekipy sensei Waldemar Leończyk ze Słupska ) po wielogodzinnej podróży lotniczej z przesiadką w Monachium wylądowali w czwartek ok. godziny 19.00 czasu amerykańskiego na lotnisku Newark w Nowym Yorku.
Z lotniska przyjaciel i sponsor polskiej ekipy - Pan Robert Małocha z Wallington zawiózł ich do Danbury w Connecticut, gdzie przygotowywali się do zawodów i odpoczywali. W piątek wieczorem odbyło się oficjalne ważenie zawodników i badania lekarskie.W sobotę około godziny 18.00 rozpoczęły się zawody. Turniej odbywał się w nowoczesnej hali Departamentu Policji w Danbury CT, całe trybuny zostały zajęte przez bardzo liczne grono kibiców z USA i całkiem sporą (i bardzo głośną) liczbę polonii dopingującej bardzo żywo polskich zawodników.
W zawodach udział wzięło kilkudziesięciu zawodników głównie z USA, Kanady i Polski w 3 kategoriach wagowych mężczyzn i 1 kategorii open kobiet. Zawodnicy reprezentowali różne szkoły karate (oyama, kyokushin, kanreikai oraz sporadycznie muay thai i inne systemy).Polacy zdominowali wszystkie kategorie wagowe zdobywając złote, srebrne i tylko jeden brązowy medal walcząc ostro i pewnie. Poziom sportowy zawodów był wysoki - Polacy w większości walk dominowali poprzez lepszą kondycję, siłę oraz lepsze rozwiązania taktyczne.Organizatorzy postarali się o piękne puchary i premie finansowe.
W niedzielę polska reprezentacja opuściła piękne i malownicze miasto Danbury i przeniosła się do Nowego Yorku. W poniedziałek cały dzień Polacy zwiedzali Manhattan, zwiedzili najsłynniejszą halę sportową na świecie - Madison Square Garden, gdzie odbywają się największe koncerty i widowiska sportowe takie jak zawodowe walki bokserskie o mistrzostwo świata, mecze hokejowe drużyny New York Rangers, mecze koszykówki NBA oraz wiele innych. Piękne widoki podziwiali ze szczytu Empire State Building.
We wtorek wczesnym rankiem ekipa polska została przewieziona do stolicy USA - Waszyngtonu, gdzie zwiedzała i oglądała Capitol, White House, i wiele innych budowli. Wracając wstąpili do Atlantic City, drugiego po Las Vegas miasta hazardu w USA gdzie mieli okazję poczuć atmosferę panującą w jednym z najbardziej znanych kasyn - Taj Mahal Donalda Trumpa usytułowanego nad samym brzegiem oceanu.
W środę zawodnicy nieli czas na zakupy, które ochoczo robili ze względu na bardzo atrakcyjne ceny między innymi ubrań i elektroniki użytkowej. Wieczorem ok. 20.00 pożegnali się z Ameryką i wylecieli do Polski.


Pierwsze miejsce Anny Kołodziej
Trzecie miejsce Mariusza Sukmanowskiego
w Pucharze Świata knockdown karate w USA
- World Cup "Kanreikai Open" - 10 listopad 2007'!nadesłane przez D.M

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu