Mamy Mistrzynie Europy w karate!

Mamy Mistrzynie Europy w karate!

29 kwietnia 2008, godz. 8:49
Gabuś, Bogusław Plewka
Udostępnij: Kopiuj link

Dnia 30 marca 2008 r. w Hadze (Holandia) odbyły się XVIII Otwarte Mistrzostwa Europy Kyokushin IBK, zorganizowane tradycyjnie przez słynny klub „Kamakura” z braćmi Gordeau na czele. Walki odbywały się w ringu bokserskim, w najtwardszej formule knockdown, dozwolona była technika hiza geri jodan z przechwytem (kopnięcie kolanem na głowę). W zawodach wzięlo udział kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek z całej Europy reprezentujących różne systemy walki: Kickboxing, Tekwondo, Kung-Fu, Jiu Jitsu, Freefight i wszystkie style Karate.


Otwierając XVIII Mistrzostwa Europy, odbywające się w słynnej hali Sportpalace Overbosch, Kancho Gerard Gordeau główny organizator imprezy powiedział: „Każdy, kto odważył się uczestniczyć w tych zawodach jest już zwycięzcą” a potwierdzeniem tego jest fakt, że wiele walk kończyło się przed czasem ciężkimi nokautami. Ponieważ zawody odbywały się według przepisów Kyokushin Karate zarówno panowie jak i panie przechodzili test tamashiwarii (łamanie desek). Walka składała się z dwóch rund i ewentualnie dogrywki, która poprzedzona była testem temashiwarii.
W składzie reprezentacji Polski na te zawody w kategori do 65 kg wystąpiła zawodniczka Lublinieckiego Klubu Oyama Karate Anna Kołodziej.
Po trudnej walce eliminacyjnej Ania pokonała w półfinale swą następną przeciwniczkę w pierwszej rundzie przez ippon.
Walkę finałową reprezentantka Lublinieckiego Klubu Oyama Karate skończyła jeszcze szybciej, już w pierwszej minucie walki znokałtowała faworyzowaną zawodniczkę gospodarzy.
Gościem honorowym zawodów był Peter Aerts - trzykrotny zwycięzca turnieju K1, któremu bardzo podobały się efektowne walki naszej zawodniczki.
Przed zawodnikami Lublinieckiego Klubu Oyama Karate już niedługo kolejne starty tym razem w zawodach ogólnopolskich: 10 maja w Oświęcimiu odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów Semi – knockdown, a 17 maja we Wrocławiu Mistrzostwa Polski Seniorów Knockdown Karate.


<GALERIA_419_>

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu