MEDALE BADMINTONISTÓW

18.06.2012 8:33
STB ENERGIA Lubliniec - Partner Lubliniec Info
Czytanie treści strony dostępne

Po świetnych wystepach młodzików STB Energii Lubliniec uwieńczonych zdobyciem dwóch brązowych medali na Mistrzostwach Polski, przyszedł czas na start starszych zawodników. Badminton to taka piękna dyscyplina sportu, którą można uprawiać przez wiele, wiele lat. Właśnie dla trochę starszych zawodników, co roku odbywają się Mistrzostwa Polski w kategoriach wiekowych. W tym roku Mistrzostwa Polski Weteranów odbywały się w Kępnie 2 - 3 czerwca 2012.

Wzięło w nich udział ponad 150 zawodników z całej Polski, w tym tegoroczna olimpijka Kamila Augustyn, byli olimpijczycy, wicemistrzowie i mistrzowie świata weteranów. Klub STB Energię Lubliniec reprezentowało 6 zawodników. Przywieźliśmy z mistrzostw  pięć brązowych i dwa zlote medale!!!

Brąz zdobyli - Wojciech Borzęcki(w singlu i deblu)w kat. 65+, Danuta Foryta( w deblu i mikście) w kat.40+, Jan Kaczmarczyk(w mikście) w kat.40+.

Złotymi medalistkami Polski w deblu w kat.40+ zostały Barbara Jaskólska i Sonia Wachowska.

Tydzień później - 9 czerwca mlodziczki STB Energii wzięły udział w prestiżowym turnieju badmintona - Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, który zostały rozegrane w mekce polskiego badmintona - Głubczycach. Zawody polegają na rywalizacji pomiędzy województwami. W kategorii dziewcząt lublinieckie zawodniczki były bezkonkurencyjne :  I miejsce w singlu zajęła Hanna Szymańska ( w finale pokonała tegoroczna wicemistrzynię Polski ),  brązowy medal zdobyła Aleksandra Ptak, a  IV miejsce Agnieszka Foryta. W deblu złoto zdobyły Hanna Szymańskja i Agnieszka Foryta.