Kabaret Drzewo a gada nauka, kultura i integracja

9 października 2012 r. w Publicznym Gimnazjum w Boronowie wystąpi kabaret „Drzewo a Gada”. Będzie to występ z cyklu 17 przedstawień „Kabaret ‘Drzewo a gada’ nauka, kultura i integracja” współfinansowany ze środków Województwa Śląskiego. Trzon kabaretu stanowią niepełnosprawni, młodzi artyści: Patryk Laksa i Kuba Nawrotek. Grupa wykonuje skecze absurdalne i od lat skutecznie bawi widzów w całej Polsce. Ostatnio kabaret wydał także album muzyczny promowany przez rozgłośnie radiowe w całym kraju.

Zadanie Kabaret Drzewo a gada nauka, kultura i integracja ma na celu aktywizację kulturalną młodzieży zamieszkałej poza terenami zurbanizowanymi Górnego Śląska. Zadanie obejmuje cykl 17 bezpłatnych przedstawień teatralno-kabaretowych zrealizowanych w szkołach powiatów leżących poza dominującym kulturalnie subregionem środkowym t.j.: Częstochowski, Kłobucki, Myszkowski, Zawierciański, Będziński, Lubliniecki, Tarnogórski, Gliwicki, Raciborski, Mikołowski, Bieruńsko-Lędziński, Pszczyński, Rybnicki, Wodzisławski, Bielski, Żywiecki, Cieszyński.

W każdym z przedstawień weźmie udział około 150 uczniów. Po zakończeniu przedsięwzięcia powstanie pamiątkowy materiał filmowy, mający na celu przedstawić inicjatywę zrealizowaną na Górnym Śląsku i propagować idee integracji poprzez wspólne uczestnictwo w wydarzeniu kulturalnym osób pełno- i niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie Absurdalny Kabaret planuje zaprosić na spektakle dyrektorów placówek oświatowych danych powiatów w celu zainteresowania ich inicjatywą kulturalną i nawiązania współpracy w zakresie organizacji w ich szkołach przedstawień kabaretowych. Odbiorcami bezpośrednimi będą także nauczyciele i wychowawcy, którzy dzięki uczestnictwu w spektaklach otrzymają bazę dydaktyczną do prowadzenia zajęć z zakresu tolerancji, równości i postaw obywatelskich.

tagi: Boronów, kabaret
2012-10-01 10:09:02 Mateusz

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x