Zwycięstwo Świerca w nietypowym biegu

W sobotę, 22 marca 2014r. na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem odbył się nietypowy bieg - „3 mile Szymoszkowej”. Na linii startu znaleźli się w jednym czasie biegacze, skiturowcy i biegacze narciarscy a wszystko po to, aby przekonać się, kto pierwszy pokona dystans mili.

Okazało się ze biegacze zdominowali pierwszą dziesiątkę w sobotnich zawodach. Idea powstania tej nietypowej konfrontacji to inicjatywa Leszka Behounka, dyrektora powołanego niedawno Miejskiego Ośrodka Sportu
i Rekreacji. Do pokonania było 1,35 km przy 260 m przewyższenia.
Pierwszy na mecie zameldował się mieszkaniec gminy Pawonków - Marcin Świerc z czasem 10:17. Wśród pań wygrała Magdalena Kozielska, która – choć, na co dzień trenuje narciarstwo biegowe – wystartowała na nogach. W kategorii nart biegowych zwyciężyli Bogusław Gracz i Justyna Pradziad, zaś na skiturach Michał Stoch i Małgorzata Czeczott. Specjalną nagrodę dla najstarszego uczestnika biegu otrzymał 82-letni Józef Pitoń, który wystartował na skiturach.

Dla samego Marcina zakopiański bieg był lekką rozgrzewką. Na mecie pochwalił organizatorów za świetne przygotowanie zawodów.
- Zakopane powinno organizować, jak najwięcej tego typu biegów - powiedział na mecie Świerc.

Organizatorzy już wiedzą jak najszybciej dostać się na Szymoszkową (oprócz wyciągu, skutera i ratraka) tradycyjny biegacz nie miał sobie równych, pokonując biegaczy narciarskich i skiturowców.
- Pewnie w dół byłoby odwrotnie - dodał Marcin Świerc.

tagi: Sport, bieg
2014-03-25 07:55:12 K.Ś.

Galeria: Zwycięstwo Świerca w nietypowym biegu

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x