Podsumowanie AKCJI ZNICZ 2018

Dziś o 6.00 zakończyła się policyjna akcja ZNICZ 2018. Przez sześć dni policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Mundurowi odnotowali 20 zdarzeń na drogach. W porównaniu do ubiegłego roku, mniej kierowców zdecydowało się jednak na prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.

Tegoroczna akcja trwała od środy do poniedziałku. Jak co roku, w działania zaangażowani byli policjanci wszystkich pionów lublinieckiej komendy. Mundurowi czuwali oni nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających. Lublinieckich stróżów prawa wspomagali funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej i Straży Miejskiej. W trakcie tegorocznego weekendu, na drogach powiatu odnotowano 20 kolizji. Przez cały okres trwania akcji policjanci apelowali o zachowanie trzeźwości za kierownicą. Niestety nie zabrakło osób, które te apele zlekceważyły. Mundurowi uniemożliwili dalszą jazdę 3 kierującym, którzy spożywali alkohol, a potem zdecydowali się na prowadzenie pojazdu.

W ubiegłym roku, podczas akcji znicz na drogach powiatu odnotowano 13 kolizji, a dalszą jazdę policjanci uniemożliwili siedmiu kierującym pod wpływem alkoholu.

tagi:
2018-11-05 11:54:01 KPP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x