„Prawa kobiet = Prawa człowieka” - zagraniczna wystawa do zobaczenia w MDK

24 plakaty artystów z całego świata o tematyce nierównego traktowania kobiet można oglądać do 19 maja 2019 roku w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. Lubliniec jest trzecim miastem w Polsce, które pokazuje wystawę. Do tej pory można było ją zobaczyć jedynie w Krakowie i Warszawie.


„Prawa kobiet = Prawa człowieka” to wystawa ze zbiorów Elizabeth Resnick, Profesor projektowania graficznego, Massachusetts College of Art and Design w USA.

Autorzy plakatów pochodzą z całego świata: Francji, Szwecji, Grecji, Bośni i Hercegowiny, Estonii, Boliwii, Meksyku, Tajwanu, Japonii, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej i Polski.

Plakaty propagują równouprawnienie kobiet i ich uczestnictwo w życiu społecznym. Wiele z nich kwestionuje normy religijne i kulturowe, a także postawy patriarchalne, które wyznaczają kobietom rolę podrzędną, ograniczając ich szansę na pełny rozwój. Celem wystawy jest nagłośnienie tematu i pomoc w zrozumieniu jak istotną rolę powinni odgrywać sami obywatele w przezwyciężaniu stereotypów związanych z nierównym traktowaniem obu płci.

„Cieszę się, że Pani prof. Elizabeth Resnick wyraziła zgodę na to, aby tę wystawę pokazać w Lublińcu. Czy w XXI wieku między zwrotami „Prawa kobiet” i „Prawa człowieka” można postawić znak równości? Na to pytanie swoimi pracami odpowiadają artyści, warto poznać ich punkt widzenia. Zapraszam na wystawę do naszego domu kultury” powiedziała Agata Woźniak- Rybka dyrektor MDK.

tagi:
2019-03-25 13:42:33 MDK Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x