Znaleźli pocisk artyleryjski w lesie

Znaleźli pocisk artyleryjski w lesie

7 stycznia 2021, godz. 12:51
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu. Pocisk artyleryjski znaleziono w lesie pomiędzy Boronowem a Koszęcinem. Stróże prawa apelują, by w przypadku natknięcia się na tego typu znalezisko zachować szczególna ostrożność, nie dotykać znalezionych przedmiotów oraz niezwłocznie powiadomić służby dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

W poniedziałek oficer dyżurny lublinieckiej komendy policji został poinformowany o tym, że w lesie pomiędzy Koszęcinem a Boronowem natrafiono na sporych rozmiarów przedmiot przypominający niewybuch. Wysłany na miejsce policyjny pirotechnik potwierdzili niebezpieczne znalezisko. W poszyciu leśnym znajdował się, częściowo skorodowany pocisk artyleryjski najprawdopodobniej pochodzący z czasów II wojny światowej o długości około 40 cm. Policjanci zabezpieczyli teren do czasu przybycia patrolu saperskiego z Gliwic. Następnie niebezpieczny przedmiot został podjęty przez saperów i przewieziony na poligon celem neutralizacji.

Policjanci przypominają, że w przypadku odnalezienia takiego znaleziska nie wolno go pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje powinno zostać zabezpieczone przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie należy to miejsce tak oznaczyć aby można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu