Podsumowanie działań NURD

Podsumowanie działań NURD

25 stycznia 2021, godz. 13:08
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Na drogach powiatu lublinieckiego policjanci przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” podczas których zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Cyklicznie prowadzona akcja ma za zadanie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem tej grupy uczestników ruchu oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów ruchu drogowego. Niestety i tym razem nie obyło się bez mandatów.

W piątek 22 stycznia lublinieccy policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W akcji tej wzięło udział 10 funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego, którzy ujawnili łącznie 30 wykroczeń popełnionych głównie przez kierujących pojazdami silnikowymi, którzy dopuścili się naruszenia przepisów związanych z ruchem pieszych. Trzydziestu sprawców wykroczeń zostało ukaranych mandatami karnym, a w ośmiu przypadkach stróże prawa zastosowali pouczenie. 

W trakcie piatkowych działań policjanci byli trzykrotnie wzywani do zaistniałych na drogach powiatu lublinieckiego kolizji drogowych oraz prowadzili czynności na drodze krajowej numer 11, gdzie pomiędzy Lubeckiem a Glinicą, około godziny 17.15 doszło do poważnego wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów. Z pierwszych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem 65-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego jadąc w kierunku Glinicy z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z pojazdem marki Kia, a następnie uderzył w jadącą w kierunku Lubecka skodę. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiły trzy osoby podróżujące volkswagenem. Droga krajowa na czas akcji ratowniczej był całkowicie zablokowana, a ruch pojazdów odbywał się wyznaczonymi objazdami..

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o bezwzględne przestrzeganie obowiązujących przepisów i zachowanie szczególnej ostrożności, gdyż w okresie zimowym warunki na drogach szybko ulegają zmianie. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego muszą pamiętać o używaniu elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu