Włamywacze altanek zatrzymani

Włamywacze altanek zatrzymani

26.01.2021 12:20
KPP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Lublinieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania do altanek znajdujących się terenie ogródków działkowych w Lublińcu. Stróże prawa odzyskali wszystkie skradzione przedmioty. Za kradzież z włamaniem zatrzymanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Tylko kilka dni zajęło funkcjonariuszom wydziału kryminalnego KPP Lubliniec wytypowanie i zatrzymanie sprawców serii włamań do altanek znajdujących się na terenie ogródków działkowych przy ulicy Powstańców Śląskich w Lublińcu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy oraz czynności operacyjne pozwoliły na zatrzymanie włamywaczy, którymi okazali się dwaj mieszkańcy Lublińca w wieku 19 i 34 lat.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez stróżów prawa na terenie Lublińca. Najpierw trafili do policyjnego aresztu, a następnie zostali doprowadzeni do lublinieckiej prokuratury. Śledczy odzyskali skradzione z altanek przedmioty w postaci sprzętu RTV, elektronarzędzi i innych elementów wyposażenia. Włamywacze usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, a prokurator zastosował wobec nich środek karny w postaci policyjnego dozoru. Za popełnione czyny kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców powiatu lublinieckiego o prawidłowe zabezpieczanie swojego mienia. Szybciej zapadający zmrok i zła pogoda to czynniki, które sprzyjają włamywaczom. Nie dajmy im szansy i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a przede wszystkim zamykajmy nasze domy i mieszkania, nawet gdy wychodzimy tylko na chwilę. Pamiętaj, że okazja często czyni złodzieja, więc nie dawajmy im okazji, a przede wszystkim pilnujmy się wzajemnie. Najlepszym zabezpieczeniem bywa czujne sąsiedzkie oko.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu