Włamywacze altanek zatrzymani

Włamywacze altanek zatrzymani

26 stycznia 2021, godz. 12:20
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Lublinieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania do altanek znajdujących się terenie ogródków działkowych w Lublińcu. Stróże prawa odzyskali wszystkie skradzione przedmioty. Za kradzież z włamaniem zatrzymanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Tylko kilka dni zajęło funkcjonariuszom wydziału kryminalnego KPP Lubliniec wytypowanie i zatrzymanie sprawców serii włamań do altanek znajdujących się na terenie ogródków działkowych przy ulicy Powstańców Śląskich w Lublińcu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy oraz czynności operacyjne pozwoliły na zatrzymanie włamywaczy, którymi okazali się dwaj mieszkańcy Lublińca w wieku 19 i 34 lat.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez stróżów prawa na terenie Lublińca. Najpierw trafili do policyjnego aresztu, a następnie zostali doprowadzeni do lublinieckiej prokuratury. Śledczy odzyskali skradzione z altanek przedmioty w postaci sprzętu RTV, elektronarzędzi i innych elementów wyposażenia. Włamywacze usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, a prokurator zastosował wobec nich środek karny w postaci policyjnego dozoru. Za popełnione czyny kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców powiatu lublinieckiego o prawidłowe zabezpieczanie swojego mienia. Szybciej zapadający zmrok i zła pogoda to czynniki, które sprzyjają włamywaczom. Nie dajmy im szansy i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a przede wszystkim zamykajmy nasze domy i mieszkania, nawet gdy wychodzimy tylko na chwilę. Pamiętaj, że okazja często czyni złodzieja, więc nie dawajmy im okazji, a przede wszystkim pilnujmy się wzajemnie. Najlepszym zabezpieczeniem bywa czujne sąsiedzkie oko.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu