Prowadził samochód mając 2 promile

Prowadził samochód mając 2 promile

22 lutego 2021, godz. 9:28
KPP Lubliniec, foto własne
Udostępnij: Kopiuj link

Policjanci z lublinieckiej drogówki wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierującego. Zatrzymany w Boronowie do kontroli 34-latek miał w organizmie 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierujący już stracił prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolości, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W czwartek 18 lutego br. policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu pełniący służbę na terenie Boronowa zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi. Zaraz po otwarciu drzwi, na samym początku czynności stróże prawa wyczuli od siedzącego za kierownicą mężczyzny zapach alkoholu. Przeprowadzone za pomocą alkomatu badanie stanu trzeźwości 34-letniego kierowcy audi wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu. Zatrzymany do kontroli mieszkaniec gminy Pawonków już stracił uprawnienia do kierowania pojazdami, a za popełnione przestępstwo wkrótce stanie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo każda osoba wsiadająca za kierownicę na tzw. "podwójnym gazie" musi się liczyć z wysoką karą finansową. Niezależenie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości 5 tyś. zł. w przypadku osoby, którą na prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu przyłapano po raz pierwszy, oraz co najmniej 10 tyś. zł. dla recydywistów. Świadczenia te trafiają na konto Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkową karą jest sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu