Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Uszkodził rogatkę, elewację budynku i wybił szybę, później znieważył i naruszył nietykalność policjantów

Uszkodził rogatkę, elewację budynku i wybił szybę, później znieważył i naruszył nietykalność policjantów

23 lutego 2021, godz. 11:10
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Lublinieccy policjanci zatrzymali 28 letniego mieszkańca powiatu lublinieckiego podejrzanego o dokonanie uszkodzenie rogatki kolejowej w Herbach, uszkodzenia elewacji Posterunku Nastawniczego oraz znieważenia interweniujących funkcjonariuszy Policji.

Do zdarzenia doszło w ubiegły sobotni wieczór na przejeździe kolejowym znajdującym się w miejscowości Herby przy ul. Katowickiej, gdzie osoba dokonała zniszczenia rogatki kolejowej oraz elewacji Posterunku Nastawniczego. Sprawca uszkodził rogatkę i rzucał kamieniami w budynek nastawni, wskutek czego doszło do uszkodzenia elewacji oraz wybicia szyby. Zachowanie sprawcy naraziło również na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pracownika nastawni PKP. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji Dyżurnego Ruchu stacji PKP Herby Stare, który wydał zakaz wjazdu pociągu na przejazd kolejowy nie doszło do tragedii. Na miejscu stróże prawa zatrzymali sprawcę wskazanych przestępstw. Podczas czynności nieodpowiedzialny mężczyzna dodatkowo znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów. Za popełnione czyny grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec sprawcy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu