Lokalne Partnerstwo ds. wody

Lokalne Partnerstwo ds. wody

23 lutego 2021, godz. 11:04
Udostępnij: Kopiuj link

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie zaprasza do tworzenia Lokalnych Partnerstw ds. Wody. Zapraszamy osoby zainteresowane gospodarką wodną na terenie powiatu lublinieckiego, rolników, przedstawicieli samorządów, spółki wodne, użytkowników wód.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie poleciło Wojewódzkim Ośrodkom Doradztwa Rolniczego utworzenie Lokalnych Partnerstw do spraw Wody w każdym województwie, na terenie każdego powiatu.

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie w ramach Partnerstwa Wodnego planuje powołanie zespołu złożonego z przedstawicieli kluczowych dla gospodarowania zasobami wodnymi podmiotów publicznych i prywatnych. Na spotkaniach zostaną przedstawione i omówione aktualne problemy sektora rolnego, przedsiębiorstw oraz mieszkańców obszarów wiejskich związane z pogarszającą się sytuacją hydrologiczną.

Poruszone będą tematy związane z efektywnym i oszczędnym gospodarowaniem wodą w produkcji roślinnej, zwierzęcej, gospodarce stawowej, ale również w przedsiębiorstwach funkcjonujących na obszarach wiejskich.

W ramach współpracy i wymiany poglądów planujemy omówić potencjalne możliwości poprawy dostępności wody, ochronę przed suszą, powodzią oraz działania mające na celu ochronę ekosystemów wodnych przed zanieczyszczeniem i niewłaściwą eksploatacją zarówno wód powierzchniowych jak i podziemnych.

Zaproszenie do współpracy skierowane jest do przedstawicieli podmiotów mających wpływ na gospodarkę wodną w powiecie lublinieckim. W skład powoływanych LPW mogą wejść przedstawiciele:
    1) Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie (nadzoru wodnego),
    2) samorządu terytorialnego szczebla powiatowego i gminnego,
    3) spółki wodnej (z każdej spółki wodnej w powiecie),
    4) samorządu terytorialnego szczebla wojewódzkiego (marszałka województwa),
    5) izby rolniczej,
    6) lasów państwowych, parków narodowych i krajobrazowych,
    7)  instytutów naukowych/ uczelni rolniczych,
    8) organizacji pozarządowych,
oraz
    9) aktywni rolnicy, w tym działających w ramach spółek wodnych, spółdzielni i grup producenckich,
    10) właściciele stawów rybnych,
    11) doradcy z prywatnych podmiotów doradczych,
    12) przedsiębiorcy mający oddziaływanie na stan wód na danym terenie,
    13) inne podmioty.

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie planuje dwa spotkania Lokalnych Partnerstw do spraw Wody w każdym powiecie. Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną pierwsze spotkanie odbędzie się w formie on-line. 

Zapraszamy do udziału w pierwszym spotkaniu Lokalnego Partnerstwa do spraw Wody, które odbędzie się 19 marca 2021roku w formie spotkania online poprzez platformę Zoom
  
Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu zapraszam do kontaktu z doradcą ŚODR:
Adam Jurga 
Tel 515 275 957 
Email: a.jurga@odr.net.pl

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu