Jednego dnia zatrzymali aż 4 poszukiwane osoby

Policjanci zatrzymali jednego dnia 4 poszukiwane osoby

19 marca 2021, godz. 13:04
KPP Lubliniec, foto własne
Udostępnij: Kopiuj link

W ostatni wtorek, jednego dnia policjanci z lublinieckiej komendy zatrzymali 4 osoby, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych dwaj byli poszukiwani nakazami doprowadzenia do zakładu karnego. Dzięki determinacji mundurowych krótko po zatrzymaniu trafili do zakładu karnego celem odbycia zasądzonej kary.

Stróże prawa każdego dnia zatrzymują osoby ukrywające się przed Policją i wymiarem sprawiedliwości, które chcą w ten sposób uniknąć kary za popełnione przestępstwa. Wielu z poszukiwanych listami gończymi i nakazami doprowadzenia często zmienia swoje miejsca zamieszkania, ukrywa się u znajomych, rodziny, a czasem udaje bezdomnych. Powody są różne - zasądzona kara więzienia, niezapłacona grzywna czy też nie realizowany obowiązek alimentacyjny. Jednakże mimo takich zabiegów i tak nie udaje im się uniknąć konsekwencji. Tylko w ubiegły wtorek 16 marca br. na terenie Lublińca policjanci namierzyli i zatrzymali 4 takie osoby. 

W Komendzie Powiatowej Policji w Lublińcu tropieniem i ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości, zajmują się policjanci wyspecjalizowani w prowadzeniu poszukiwań. Nie znaczy to jednak, że tylko oni zatrzymują poszukiwanych. Ci często "wpadają' w trakcie kontroli drogowej czy też zwykłej interwencji. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu