Policjanci z Lublińca ostrzegają: fałszywe linki próbą wyłudzenia pieniędzy

Policjanci z Lublińca ostrzegają: fałszywe linki próbą wyłudzenia pieniędzy

24 marca 2021, godz. 12:11
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Oszuści wykorzystują nową funkcję dostępną w jednym z internetowych serwisów ogłoszeniowych, aby wyłudzać dane osobowe oraz dane kart płatniczych użytkowników serwisu. Kontaktują się za pomocą komunikatorów internetowych i wysyłają fałszywe linki, aby sfinalizować transakcję. Ostrzegamy! Nie wchodźcie w nieznane linki i nie przekazujcie swoich danych.

W jednym z internetowych serwisów ogłoszeniowych pojawiła się opcja, która miała zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników. To bezpośrednie transakcje i dostawy we współpracy z firmami kurierskimi. Oszuści znaleźli sposób, jak ją wykorzystać. Próbują wyłudzić dane osobowe użytkowników serwisu oraz dane karty płatniczej. Od początku roku policjanci z Lublińca przyjęli kilka zgłoszeń od osób oszukanych w ten sposób przez przestępców.

Oszuści tworzą fałszywe strony imitujące wyglądem witrynę płatności jednego z internetowych serwisów ogłoszeniowych. Aby sfinalizować transakcję, wiadomości z linkami przekierowującymi na fałszywe strony są wysyłane przez komunikatory internetowe. Po wejściu na fałszywą stronę użytkownikowi pokazuje się proces zamówienia przesyłki. Aby opłacić usługę kurierską, mamy podać różne dane osobowe, w tym numer karty płatniczej i kod zabezpieczeń. Kolejny krok to przekierowanie do aplikacji bankowej i tak ofiary tracą ze swojego konta oszczędności.

Ku przestrodze publikujemy wzory formularzy, którymi często posługują się internetowi oszuści.

Galeria: Policjanci z Lublińca ostrzegają: fałszywe linki próbą wyłudzenia pieniędzy

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu