Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

„Radio gra!” – MDK muzycznie wspiera w trudnych czasach

Radio gra! MDK muzycznie wspiera w trudnych czasach

13 kwietnia 2021, godz. 11:37
Udostępnij: Kopiuj link

W miniony weekend odbyła się premiera kolejnej produkcji Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, przygotowanego w czasie trwającej pandemii. Koncert młodych wokalistów pt. „Radio gra” umilił niedzielne popołudnie 11 kwietnia wszystkim oglądającym. Przegapiliście premierę? Nic straconego! Publikujemy koncert!

Za główny motyw koncertu twórcy obrali sobie radio. Dlaczego? 11 kwietnia w Polsce to Dzień Radia. Utrzymanie takiego kierunku umożliwili zdolni wokaliści MDK, którzy przygotowali różnorodny i bardzo ambitny materiał. Mogliśmy usłyszeć m.in. „Babę zesłał Bóg” – popularny przebój Renaty Przemyk, „Radość najpiękniejszych lat” z repertuaru Anny Jantar, czy „Pogodę ducha” śpiewaną w oryginale przez Hannę Banaszak.

Młodzi wokaliści z Miejskiego Domu Kultury: Pola Gatner, Nadia Gembała , Radosław Gembała, Amelia Gintowt, Oliwia Koloch, Zofia Koloch, Aleksandra Mucha, Weronika Piskon, Julia Plaza, Amelia Rek, Amelia Spojda i Kamilla Szopka przygotowani przez Mariana Chroboka, świetnie poradzili sobie z ponadczasowymi piosenkami! Nie ma też wątpliwości, że wsparcie Agnieszki Raj-Kubat w czasie nagrań i instrukcje dotyczące ruchu scenicznego bardzo pomogły artystom. W efekcie każdy z nich wypadł niezwykle profesjonalnie, a na swoim koncie może zapisać kolejne doświadczenie sceniczne. 

W trakcie koncertu zaprezentowali się również tancerze przygotowani przez Katarzynę Koszczyk. Wokalistom towarzyszyła Formacja Koralowa oraz para tańca towarzyskiego. 

- Niezwykle ważne są dla mnie takie artystyczne projekty w czasie pandemii, które z jednej strony dają młodym ludziom cel i satysfakcję, a z drugiej są radością dla odbiorców.  – mówi Agata Woźniak-Rybka, dyrektor MDK - W takich realizacjach ważny jest każdy szczegół, od pomysłu, poprzez piękne, wokalne wykonania, scenografię, aż po efekt końcowy, czyli sam film. Wszyscy włożyli w to dużo serca, dlatego zachęcam do obejrzenia koncertu do końca i przeczytania napisów końcowych. – kontynuuje.

Reakcje oglądających występ na Facebooku oraz YouTubie były niczym owacje na stojąco dla wykonawców i twórców: „Jesteście wspaniali i wyjątkowi! Dziękujemy za piękne wzruszenia i wspaniałą dawkę dobrych emocji w tych trudnych czasach...”, „Jesteście wspaniali,  począwszy od wokalistów do instruktorów i całej reszty ekipy bo bez Was nie byłoby tak wspaniałego popołudnia, tak pięknej muzyki”, „Nowa rzeczywistość pozwala nam brać udział w Waszych koncertach nawet w odległych miejscach.  Gratuluję świetnych prezentacji i organizacji całości, bo to mnóstwo pracy ludzi, których na scenie nie widać.”

- Cieszymy się z sukcesu tego koncertu on-line, jednocześnie mamy cichą nadzieję, że w nadchodzących, wakacyjnych miesiącach, uda nam się spotkać w plenerze, na żywo! – dodaje dyrektor MDK. 

Galeria: „Radio gra!” – MDK muzycznie wspiera w trudnych czasach

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu