news mdk

Literacki Czwartek: Co było pierwsze: książka czy film?

21 kwietnia 2021, godz. 10:45
K.L.
Udostępnij: Kopiuj link

Co było pierwsze: książka czy film? Najczęściej to literatura daje inspiracje twórcom filmowym. Czasem działa to również w drugą stronę – wtedy książki powstają na podstawie seriali. Te dwie dziedziny sztuki oddziałują na siebie wzajemnie.

Kino i telewizja napędzają sprzedaż książek; sprawiają także, że w bibliotecznych rankingach rośnie popularność zekranizowanych tytułów. Które filmy i seriale mają źródło w literaturze? Sprawdzimy najpopularniejsze produkcje i ich powieściowe odpowiedniki dostępne w księgozbiorze MPBP w Lublińcu.

Zapraszamy 22 kwietnia o godzinie 18.00 na spotkanie online z książką w ramach cyklu „Literackie Czwartki” w Lubitece pt. „Co było pierwsze: książka czy film? O ekranizacjach na podstawie powieści”.
Prowadzenie ARLETTA SZYMANEK-KOPIEC

Szukajcie nas na profilu FACEBOOKA:
https://www.facebook.com/bibliotekalubliniec oraz kanale YouTube Biblioteka Lubliniec: https://www.youtube.com/channel/UCDY55tE0eHLc5Ltbym9OPig

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu