Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

news

Remont mieszkania wiosną – dlaczego się opłaca?

9 maja 2021, godz. 8:57
Udostępnij: Kopiuj link

Dłuższe dni, sprzyjająca aura i więcej energii do działania – to tylko niektóre z powodów, dla których szczyt sezonu remontowego przypada na wiosnę. Na odświeżenie mieszkania po zimie często decydujemy się także ze względu na nagromadzenie zbyt wielu niepotrzebnych rzeczy w mieszkaniu, ale przede wszystkim dlatego, że wykonanie szeregu prac remontowych przez pozostałą część roku jest mocno utrudnione. Remont mieszkania na wiosnę to świetne rozwiązanie, jednak tylko wtedy, gdy odpowiednio je zaplanujemy. Zatem jak powinien wyglądać i dlaczego się opłaca? Odpowiadamy!

Wiosenny remont mieszkania – większe możliwości
Wiosenna metamorfoza domu i mieszkania pozwala na przeprowadzenie prac remontowych o znacznie większym zakresie niż zimą czy jesienią, kiedy warunki atmosferyczne nie należą do najbardziej optymalnych. Niskie temperatury, obfite opady deszczu i śniegu, wysoki poziom wilgotności powietrza często stają się poważną przeszkodą w sprawnym wykonaniu tak podstawowych zabiegów jak malowanie ścian czy kładzenie tapet. Wiosną znacznie łatwiej uzyskać odpowiednią trwałość pokryć ściennych o odpowiedniej trwałości, zwłaszcza że istnieje możliwość wentylowania pomieszczeń poprzez otwarcie okien czy drzwi. Wilgotność powietrza często stabilizuje się na odpowiednim poziomie, co również jest niezwykle ważne w kontekście jakości wykończenia mieszkania. Nie bez znaczenia okazują się również dłuższe dni – naturalne światło pozwala pracować do wczesnych godzin wieczornych.

Remont mieszkania na wiosnę – optymalizacja wydatków
Zaplanowanie wiosennego remontu od A do Z pozwala uniknąć nieprzewidzianych wydatków, a do tego pozwala skorzystać z odświeżonego wnętrza w założonym przez siebie czasie. Warto pamiętać, że wiele marketów czy sklepów budowlanych organizuje wiosenne promocje na materiały wykończeniowe czy meble ogrodowe, dzięki którym można sporo zaoszczędzić. Należy jednak uważać na zbyt atrakcyjne oferty – niskie ceny nierzadko wiążą się z krótszą żywotnością materiałów budowlanych czy wykończeniowych. Przy planowaniu remontu na wiosnę warto także wziąć pomyśleć o usługach firmy remontowej i przeanalizować, czy fachowa pomoc rzeczywiście jest nam niezbędna. Samodzielnie wykonany remont automatycznie obniża wydatki, jednak niektórych zabiegów nie sposób przeprowadzić na własną rękę.

Remont mieszkania wiosną – sprzęt do sprzątania
Remont nie kończy się wraz z położeniem nowych kafelków, pomalowaniem ścian w sypialni czy odświeżeniu drewnianej podłogi. Na etapie remontu warto również pomyśleć o skompletowaniu funkcjonalnego zestawu do sprzątania, bez którego trudno wyobrazić sobie doprowadzenie mieszkania do porządku. Z pewnością przydadzą się takie akcesoria jak szmatki z mikrofibry, płyny uniwersalne do czyszczenia płaskich powierzchni, środki do usuwania ciężkich zabrudzeń, nowoczesny mop parowy oraz absolutny „must have” - wydajny odkurzacz o dużej mocy ssania z wymiennymi końcówkami.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu