Podsumowanie akcji Bezpieczny Pieszy

Podsumowanie akcji Bezpieczny Pieszy

26 kwietnia 2021, godz. 10:16
KPP Lubliniec, foto własne
Udostępnij: Kopiuj link

Lublinieccy policjanci przeprowadzili wczoraj działania kontrolne pod nazwą "Bezpieczny Pieszy". Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatu lublinieckiego oraz ograniczenie liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych uczestników ruchu. Stróże prawa sprawdzali również czy kierujący pojazdami stosowali się do przepisów w rejonach przejść dla pieszych.

W czwartek 22 kwietnia funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu przeprowadzili działania pod kryptonimem "Bezpieczny Pieszy". Policjanci zwracali szczególną uwagę na pieszych uczestników ruchu drogowego, jak również kierujących pojazdami, którzy swoim niewłaściwym zachowaniem powodują zagrożenie dla tej grupy osób. Działania prowadzone były w rejonie newralgicznych skrzyżowań i przejść dla pieszych na terenie powiatu lublinieckiego. Mundurowi sprawdzali czy piesi korzystają z wyznaczonych przejść oraz czy stosują się do sygnalizacji świetlnej.

Podczas wczorajszych działań policjanci ujawnili łącznie 18 wykroczeń. 13 sprawców zostało ukaranych mandatami karnymi, a w 5 przypadkach zastosowano pouczenie. Kolejny raz, najczęściej stwierdzanym wykroczeniem było przekraczanie przez kierujących pojazdami dozwolonej prędkości w rejonach przejść dla pieszych.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów, a szczególnie do obowiązujących ograniczeń prędkości. Zawsze kiedy kierując pojazdem zbliżamy się do przejścia dla pieszych zachowajmy szczególną ostrożność.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu