Wybierz się na spacer śladami III Powstania Śląskiego

Wybierz się na spacer śladami III Powstania Śląskiego

27 kwietnia 2021, godz. 9:25
Udostępnij: Kopiuj link

W tym roku obchodzić będziemy 100. Rocznicę III Powstania Śląskiego. Włączając się w te obchody Miejski Dom Kultury w Lublińcu  przygotował specjalny quest – czyli terenową grę, którą można zrealizować w dowolnym czasie. To ciekawa propozycja na majówkę!

Podstawową questowej zabawy jest wędrówka  - spacer po wyznaczonym terenie. Wszystkie zadania i wskazówki kolejnych punktów są zamieszczone na ulotce. Oczywiście – nie są to proste wskazania, a zagadki, które trzeba rozwiązać! To nieco inna forma zabawy niż gra miejska - nie potrzebuje obecności osób na poszczególnych stacjach, dzięki czemu można ją zrealizować w dowolnym czasie.  

MDK sięgnął po quest, aby w atrakcyjny sposób zainteresować, przybliżyć mieszkańcom Lublińca postacie związane z III Powstaniem Śląskim. To będzie kolejna okazja do odkrycia miasta i jego historii. 
Wydrukowane plansze questów będą czekały na chętnych w Galerii pod Glinianym Aniołem od 29 maja. Materiały będą udostępnione również na stronie www.mdk.lubliniec.pl 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu