news

Do jakich prac można wykorzystać podnośniki koszowe?

29 kwietnia 2021, godz. 8:24
Udostępnij: Kopiuj link

Podnośniki koszowe należą do najczęściej wynajmowanych pojazdów związanych z branżą budowlaną. Praktycznie w każdym mieście w Polsce można znaleźć firmy, które oferują swoim klientom wynajem podnośników czy zwyżek koszowych. Świadczy to niewątpliwie o zapotrzebowaniu na tego typu usługi oraz o szerokich możliwościach zastosowania podnośnika koszowego. Do jakich prac można go wykorzystać? Gdzie okazuje się być niezbędny? Zapraszamy do przeczytania krótkiego artykułu o zastosowaniu podnośników koszowych.

Podnośnik koszowy - co to takiego?

Podnośnik koszowy to urządzenie dźwignicowe, którego zadaniem jest podnoszenie i przenoszenie na określoną wysokość przede wszystkim ludzi, jak również niewielkich maszyn i narzędzi budowlanych, materiałów budowlanych czy elementów konstrukcyjnych. Składa się z podwozia samochodowego, teleskopowego ramienia wysięgnika oraz kosza osobowego.

Warto podkreślić, że nazwy podnośnik koszowy i zwyżka koszowa bardzo często używane są zamiennie w branży. Osobom, które do tej pory myślały, że podnośniki koszowe i zwyżki koszowe to dwa różne pojazdy spieszymy z informacją, że chodzi o dokładnie to samo. Zwyżką nazywa się również podnośniki nożycowe czy platformy robocze - a więc wszystkie pojazdy, które służą do podnoszenia pracownika w koszu osobowym.

Co do samochodowych podnośników koszowych to warto zwrócić uwagę na szczególny ich typ - podnośniki koszowe terenowe, które idealnie sprawdzają się w trudnym terenie, np. w miejscu budowy nowych linii kolejowych czy na nierównych terenach leśnych.

Zastosowanie podnośników koszowych

Podnośniki koszowe są zazwyczaj kojarzone głównie z budownictwem. Można zobaczyć je przy pracach wysokościowych, takich jak chociażby prace dekarskie i blacharskie, prace montażowe i wykończeniowe, montaż okien i oświetlenia na wysokości czy malowanie elewacji.

Z podnośników koszowych korzystają firmy, które zajmują się wyklejaniem billboardów reklamowych i montowaniem oraz modernizacją neonów reklamowych. Skoro już jesteśmy przy branży reklamowej - zwyżki koszowe często znajdują swoje zatrudnienie w miejscu nagrywania filmów reklamowych, gdzie z kosza osobowego swoją pracę mogą wykonywać operatorzy kamer, dźwiękowcy, oświetleniowcy czy osoby realizujące efekty specjalne.

Coraz częściej podnośniki koszowe można zauważyć w świecie sztuki ulicznej. Za ich pomocą można realizować takie projekty jak malowanie murali na ścianach wysokich budynków.

Wysokościowe mycie okien to również zadanie, do którego można zatrudnić podnośnik koszowy z koszem osobowym. Taki sposób mycia okien czy ścian szklanych budynków jest bezpieczniejszy niż alpinistyczne mycie okien.

Z podnośników i zwyżek koszowych korzysta się także przy pielęgnacji zieleni w ogrodach czy parkach. Przycinanie drzew i krzewów czy usuwanie połamanych gałęzi jest łatwiejsze, gdy można wykonywać takie zadania z poziomu bezpiecznego kosza osobowego.

Z podnośnika koszowego korzystają również strażacy. Dzięki podnośnikom koszowym można dostać się do trudno dostępnych miejsc, np. podczas gaszenia pożaru czy podczas akcji ratunkowych. Należy jednak podkreślić, że straż pożarna korzysta z własnych podnośników koszowych i nie potrzebuje usług firm, które wynajmują podnośniki z koszem osobowym.

Wynajem podnośników koszowych

Jak już wspomnieliśmy, w każdym mieście w Polsce można znaleźć firmę, która w swojej ofercie posiada wynajem podnośników koszowych i zwyżek. Przy realizacji wielu prac podnośnik czy zwyżka koszowa są niezbędne. Bez ich pomocy naprawdę ciężko byłoby np. naprawiać sieci trakcyjne czy w bezpieczny sposób wyklejać billboardy. Dzięki podnośnikom można bezpiecznie zrealizować naprawy na wieżach wysokich budynków, np. kościołów.

Firmy, które oferują klientom wynajem podnośnika koszowego, nie muszą narzekać na brak zleceń. Przez cały rok mogą udostępniać swoje pojazdy wraz z profesjonalną obsługą. Taki biznes jest naprawdę opłacalny, ponieważ sposobów zastosowania podnośnika z koszem osobowym nieustannie przybywa. Nie da się nie zauważyć, że wynajmowanie podnośnika jest zdecydowanie bardziej opłacalne w wielu przypadkach, niż zakup własnego pojazdu. Lepiej wynająć, gdy jest potrzebny, niż kupić i utrzymywać pojazd nawet w okresie, gdy na siebie nie zarabia i nie wykonuje żadnej pracy.

Miałeś już okazję korzystać z podnośnika koszowego czy zwyżki?

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu