42 wykroczenia w ramach akcji Prędkość

42 wykroczenia w ramach akcji Prędkość

17 maja 2021, godz. 11:33
KPP Lubliniec, foto własne
Udostępnij: Kopiuj link

W ubiegły piątek na drogach powiatu lublinieckiego realizowane były działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których nadrzędnym celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. W trakcie działań policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu ujawnili łącznie 42 wykroczenia, nałożyli 34 mandatów karnych.

W piątek 14 maja na drogach powiatu lublinieckiego policjanci przeprowadzili akcję „Prędkość”. Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Policyjne patrole można było spotkać w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów, często wskazanych przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podczas działań lublinieccy stróże prawa skontrolowali łącznie 42 pojazdów. Mundurowi ujawnili 42 kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Za popełnione wykroczenia łącznie nałożyli 34 mandatów karnych, a także zastosowali 8 pouczeń.

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, policjanci będą cyklicznie powtarzać tego typu działania, gdyż nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną poważnych zdarzeń drogowych.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu