Kluczyki były w stacyjce. Nieudana próba kradzieży samochodu

Lublinieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w Pawonkowie chcieli ukraść dostawczego peugeota. Dodatkowo sprawcy podczas kradzieży uszkodzili pojazd. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z 12 na 13 maja w Pawonkowie. Dwóch mężczyzn najpierw weszło na teren posesji przy ulicy Końcowej, gdzie zaparkowany był samochód dostawczy marki Peugeot, a następnie korzystając z faktu, że kluczyki były w stacyjce, próbowali dokonać jego kradzieży. Sprawcy zostali jednak spłoszeni przez jednego z mieszkańców posesji, który o całym zajściu od razu powiadomił Policję. Oficer dyżurny lublinieckiej komendy natychmiast skierował do Pawonkowa policyjny patrol, jednak sprawcy zdążyli oddalić się w nieznanym kierunku. Na miejscu zdarzenia pracowali śledczy, którzy zabezpieczyli ślady kryminalistyczne i rozpoczęli poszukiwania przestępców. Czynności prowadzone w sprawie dały szybki efekt. Policjanci ustalili, że sprawcami są dwaj mieszkańcy gminy Pawonków w wieku 24 i 28 lat. Obaj zostali zatrzymani przez kryminalnych i po nocy spędzonej w areszcie usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży pojazdu. Za czyn, którego się dopuścili wkrótce staną przed sądem. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

tagi: policja, policja lubliniec, pawonków, kradzież
2021-05-18 09:42:16 KPP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x