Podpalacz lublinieckich budynków zatrzymany przez policję

Podpalacz lublinieckich budynków zatrzymany przez policję

26 maja 2021, godz. 7:55
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Policjanci zatrzymali 33-latka podejrzanego o podpalenie budynku mieszczącego się w Lublińcu przy ulicy Plebiscytowej. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie pożaru pustostanu przy ulicy Dębowej w Lublińcu. Został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz zniszczenia mienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek 21 maja, kilka minut przed godziną 21 policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku znajdującego się przy ulicy Plebiscytowej w Lublińcu. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce z poddasza piętrowego budynku wydobywał się gęsty dym. Jeszcze w trakcie akcji gaśniczej, prowadzonej przez strażaków, w rejonie zdarzenia mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 33 lat, którzy mogli mieć związek z zaprószeniem ognia. Obaj zostali doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu i osadzeni w policyjnym areszcie. Czynności przeprowadzone w sprawie pożaru na ulicy Plebiscytowej pozwoliły na postawienie zatrzymanemu 33-latkowi zarzutu narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dodatkowo dzięki pracy lublinieckich kryminalnych zatrzymany mieszkaniec Lublińca odpowie również za spowodowanie pożaru budynku przy ulicy Dębowej w Lublińcu, który miał miejsce w dniu 8 maja bieżącego roku.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu