news

Dlaczego opłaca się wynająć agregat tynkarski?

3 czerwca 2021, godz. 6:50
Udostępnij: Kopiuj link

Nakładanie tynków to jeden z najważniejszych etapów wykańczania ścian, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Warstwa z zaprawy nie tylko nadaje powierzchniom optymalnych walorów estetycznych, ale przede wszystkim chroni mury przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Tynki można aplikować na dwa podstawowe sposoby - ręcznie lub mechanicznie, za pomocą agregatu tynkarskiego. Czym charakteryzuje się to urządzenie i dlaczego jego wynajem okazuje się opłacalny?

Do czego służy agregat tynkarski?
Agregat tynkarski to funkcjonalne urządzenie, którego podstawowym zadaniem jest aplikacja zapraw tynkarskich w sposób mechaniczny i ciągły. Jednak na tym rola sprzętu się nie kończy – został bowiem zaprojektowany tak, aby czas tynkowania skrócić do absolutnego minimum. Jest to możliwe dzięki funkcji rozrabiania mas tynkarskich, dzięki czemu praca tynkarza staje się znacznie mniej wymagająca niż przy ręcznych metodach mieszania i nakładania tynków. Warto pamiętać, że agregaty do tynkowania świetnie sprawdzają się na dużych powierzchniach, są bardzo wydajne i pozwalają ograniczyć straty materiałowe do minimum.

Jak działa agregat tynkarski?
Maszyna działa w oparciu o zasilanie z sieci elektrycznej oraz wodnej, zapewniając tym samym płynność i wydajność pracy. Agregat do tynkowania składa się z kilku głównych elementów i każdy z ich dogrywa kluczową rolę w procesie tynkowania ścian, sufitów i innych powierzchni użytkowych. Schemat działania agregatu jest prosty – operator wsypuje do kosza zasypowego fabrycznie wytwarzane suche zaprawy maszynowe. Następne trafiają one do specjalnego pojemnika zwanego mieszarką, gdzie po dodaniu odpowiedniej ilości wody są dokładnie rozrabiane za pomocą mieszaka. Tak przygotowana masa tłoczona jest pod ciśnieniem do węża tłocznego i kolejno do pistoletu natryskowego. W skrócie, praca operatora ogranicza się jedynie do wsypania suchych składników mieszanki do maszyny i obsługi pistoletu.

Agregat do tynkowania – dlaczego warto go wynająć?
Nowoczesne agregaty tynkarskie dostępne na rynku to moc korzyści i praktycznych funkcjonalności, jednak zakup urządzenia zazwyczaj wiąże się z dość sporymi wydatkami. Inwestycja w agregat najbardziej opłaca się właścicielom firm remontowych lub budowlanych, gdzie szybkie i sprawne tynkowanie ścian to gwarancja wysokiej jakości usług. Wynajem agregatu do tynkowania to znacznie bardziej atrakcyjne rozwiązanie dla prywatnych inwestorów z kilku powodów. Po pierwsze, można zaopatrzyć się w agregat idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb. Po drugie, koszty jednorazowej usługi są znacznie niższe przy zakupie sprzętu. Po trzecie, nie trzeba martwić się o jego przechowywanie i serwisowanie.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu