Mobilność kadry nauczycielskiej SP2 w ramach programu Erasmus+

Mobilność kadry nauczycielskiej SP2 w ramach programu Erasmus+

2 czerwca 2021, godz. 8:57
Udostępnij: Kopiuj link

Wiosną 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 2 został zrealizowany projekt w ramach programu Erasmus + Akcja KA1. Projekt przeznaczony był dla grupy nauczycieli SP2, która poszerzyła swoje kompetencje językowe, organizacyjne, mentorskie. Grupa 8 nauczycieli odbyła cykl szkoleń w Hiszpanii z zakresu „job shadowing”. Miejscem docelowym była szkoła IES Santa Maria De Guia.

Celem projektu było poznanie i wprowadzenie nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania w edukacji wczesnoszkolnej, przedmiotach ścisłych, językach obcych, zastosowania IT i podniesienie kompetencji językowych kadry. Wszystkie te działania, które nauczyciele obserwowali w czasie projektu zmierzały do wzbogacania oferty edukacyjnej naszej szkoły, rozwijania kompetencji zawodowych, językowych, stosowania metody CLIL, kształcenia predyspozycji społecznych, poznania specyfiki pracy z uczniem zdolnym i z dysfunkcjami. 
Nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w Hiszpanii w spotkaniach z dyrekcją, pedagogami, ale również prowadzili rozmowy i prelekcje dla uczniów. Poznali strukturę systemu edukacji oraz najciekawsze metody i pomysły do wdrażania metody CLIL i technologii IT. Obserwowali pracę dzieci młodszych i starszych, gdyż struktura szkolnictwa nieco różni się od struktury polskiej. Grupa naszych nauczycieli została ciepło przywitana nie tylko przez nauczycieli hiszpańskich, ale również dzieci i młodzież obdarowały ich wielką atencją. Okazało się, że Polska jest dla młodych Hiszpanów krajem ciekawym i bardzo atrakcyjnym. Oprócz edukacyjnych i międzykulturowych wartości, nauczyciele pozyskali nowych przyjaciół i szkolnych partnerów do realizacji międzynarodowych projektów. 

Koordynatorzy projektu:
Joanna Brodowy, Bożena Włodarczyk

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu