klasa z pustymi szkolnymi ławkami. w tle widać tablicę

Rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych w Lublińcu [TERMINY]

1 lutego 2024, godz. 8:34
źródło: UM Lubliniec / zdj. ilustr.
Udostępnij: Kopiuj link

Na stronie Urzędu Miejskiego w Lublińcu opublikowano informacje o rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 do przedszkoli miejskich, klas I publicznych szkół podstawowych oraz klasy IV oddziału sportowego w SP nr 1.

Nabór do przedszkoli miejskich

Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2024/2025 rozpocznie się 4 marca i potrwa do 15 marca, do godziny 15:00. W tym czasie należy składać wnioski z zastosowaniem systemu elektronicznego, który będzie dostępny dla rodzica na stronie www.lubliniec.przedszkola.vnabor.pl. Rekrutacja będzie przeprowadzona dla wszystkich dzieci zamieszkałych na terenie Gminy Lubliniec w wieku 3, 4, 5 i 6 lat, czyli urodzonych w latach 2018-2021 (dzieci 6-letnie obowiązane są do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego). Od 8 do 17 maja odbędzie się nabór uzupełniający.  

Kryteria przyjmowania dzieci do przedszkoli oraz dokładne terminy rekrutacji są dostępne >tutaj<. 

Rekrutacja do klasy IV oddziału sportowego w Szkole Podstawowej nr 1

Nabór wniosków do klasy IV oddziału sportowego SP nr 1 odbędzie się w terminie 26 lutego – 1 marca. Następnie w dniach 4-13 marca trwać będą testy sprawnościowe dla kandydatów. Nabór uzupełniający rozpocznie się 13 marca. Szczegółowe informacje, dokładne terminy rekrutacji, a także potrzebne dokumenty dostępne są >tutaj<. 

Rekrutacja do klas I publicznych szkół podstawowych

Składanie zgłoszeń (dotyczy dzieci z obwodu) do klas I publicznych szkół podstawowych w Lublińcu odbędzie się w terminie 4-14 marca. Składanie wniosków (dotyczy dzieci spoza obwodu) rozpocznie się 15 marca i potrwa do 20 marca. Wnioski, zgłoszenia, kryteria oraz dokładne terminy rekrutacji dostępne są >tutaj<.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu