Radość, zdjęcia i cukrowa wata - Dzień Dziecka z MDK!

Radość, zdjęcia i cukrowa wata - Dzień Dziecka z MDK!

2 czerwca 2021, godz. 9:06
MDK Lubliniec, fot. D. Dmitriew
Udostępnij: Kopiuj link

1 czerwca wokół Miejskiego Domu Kultury zrobiło się gwarno i radośnie jak za dawnych czasów. Dzieci i wszyscy, którzy po prostu świętują Dzień Dziecka pojawili się, by skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie na to święto. 

Kiedy na horyzoncie pojawia się fotobudka – nie można obok niej przejść obojętnie. W dobie zdjęć robionych telefonem, zdjęcie wydrukowane na papierze – kiedy mamy tylko jedną szansę na zapozowanie, okazuje się być nie lada atrakcją! Z maszyny stojącej 1 czerwca przy Galerii pod Glinianym Aniołem najmłodsi (i nie tylko) mieszkańcy Lublińca korzystali bardzo chętnie, uwieczniając w ten sposób ten dzień.  Przez dwie godziny kolejka nie malała ani na chwilkę! – Takie zdjęcia to super pamiątka! Warto czekać, fotobudka to  świetny pomysł – mówili rodzice czekający z dziećmi na swój moment przed obiektywem. 

Równie duży entuzjazm wywoływała wata cukrowa. Chociaż teraz można ją kupić w każdej chwili w sklepie, spakowaną do kubka… nic nie zastąpi tej „słodkiej chmurki” na patyku! Dla nieco starszych, którzy skusili się na watę cukrową, pewnie był to powrót do dzieciństwa. Najmłodsi mogli doświadczyć kilku bardzo, bardzo słodkich chwil pałaszując jej kolejne warstwy. W ciągu dwóch godzin zrobionych zostało prawie… 500 wat! „Ale super!” „Pychota” – można było słyszeć co chwilę z różnych stron. Równie dużym zainteresowaniem co fotobudka i wata cukrowa, cieszyły się… kolorowe balony i bibułowe kwiaty zdobiące przestrzeń wokół MDK! 

- Cieszymy się, że chociaż w takiej formie mogliśmy się spotkać na wspólnym świętowaniu Dnia Dziecka. Mamy nadzieję, że wydarzenia zaplanowane na wakacyjne miesiące, będą kolejną okazją do spotkań za którymi tak bardzo tęsknimy – mówi Agata Woźniak-Rybka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury. 

Jeśli ktoś chce przedłużyć świętowanie Dnia Dziecka – z pewnością może skorzystać z oferty Kina „Karolinka”. Już w najbliższy piątek na ekranie pojawi się premierowa bajka „Skąd się biorą sny”. Pełny repertuar dostępny jest na stronie www.mdk.lubliniec.pl

Galeria: Radość, zdjęcia i cukrowa wata - Dzień Dziecka z MDK

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu