news

Zgłoś swój pomysł na kulturalne działanie

8 czerwca 2021, godz. 8:37
MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Do 20 czerwca można zgłosić pomysł na kulturalne wydarzenie w Lublińcu i zrealizować je we współpracy z Miejskim Domem Kultury. Na działania przeznaczonych zostanie około 20 000 zł! To część programu Dom Kultury+, w którym lubliniecki MDK bierze udział. Jakie inicjatywy można zgłosić? 

Prelekcje, zajęcia i warsztaty artystyczne, rękodzielnicze, wydarzenia kulturalne, artystyczne, wystawy, koncerty, pikniki, wieczorki poetyckie, wernisaże – to tylko niektóre działania kulturalne, które można zgłosić. Szczególnie poszukiwane są pomysły realizowane przez młodzież i dla młodzieży. To jednak nie oznacza, że nie można zgłosić inicjatyw dedykowanych/realizowanych przez inne grupy wiekowe. Konkurs jest otwarty dla wszystkich mieszkańców.

Spośród wszystkich zgłoszonych propozycji wybranych zostanie od 3 do 7 inicjatyw, które zostaną zrealizowane we współpracy z Miejskim Domem Kultury. - To bardzo ważny aspekt – wyjaśnia Agata Woźniak-Rybka, dyrektor MDK – My mamy wiedzę o organizacji wydarzeń i zaplecze techniczne, a mieszkańcy mają pomysły. Chcemy połączyć siły i zrobić coś razem! – mówi. 

O czym warto pamiętać? Pomysły muszą być zrealizowane między 30 lipca a 30 września tego roku.  Pomoc w wypełnieniu wniosku oferują również pracownicy MDK – można umówić się na indywidualne konsultacje (tel. 34 351 06 81, mail: kontakt@mdk.lubliniec.pl) lub skorzystać ze wsparcia w czasie dyżurów: 11 i 18 czerwca w godzinach: 17.00-19.00.

Każdy pomysłodawca będzie miał możliwość opowiedzieć o swoim pomyśle przed komisją, która będzie obradować 22 czerwca 2021 roku w Miejskim Domu Kultury. Wyniki zostaną ogłoszone 23 czerwca na stronie Miejskiego Domu Kultury. 

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin znajduje się na stronie www.mdk.lubliniec.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu