Bezpłatna mammografia. Akcja prozdrowotna sklepu Kaufland

Bezpłatna mammografia. Akcja prozdrowotna sklepu Kaufland

8 czerwca 2021, godz. 8:44
inf. pras.
Udostępnij: Kopiuj link

Kaufland wraz z partnerami – LUX MED oraz Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa śląskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym. Mammobus pojawi się również w Lublińcu.

Mammobusy wyjechały w trasę już w marcu. W czerwcu pojawią się w kolejnych lokalizacjach w Polsce, również w wybranych miastach województwa śląskiego, między innymi w Lublińcu, Sosnowcu, Żywcu i Zabrzu. Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat.

Jastrzębie-Zdrój, Lubliniec, Myszków, Piekary Śląskie, Radzionków, Rydułtowy, Sosnowiec, Wodzisław Śląski, Zabrze, Zawiercie, Żywiec - to miasta, w których już w czerwcu panie będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. Darmowe badanie przysługuje kobietom, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, wystarczy zarejestrować się telefonicznie lub przez stronę internetową. Podczas rejestracji nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Swój udział w badaniu mogą zgłosić wszystkie kobiety spełniające kryteria programu, w tym pracownice sieci Kaufland. 

Bezpłatną mammografię można wykonać co dwa lata. Wyjątek stanowią kobiety będące w grupie ryzyka - obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, które mogą wykonać badanie co dwanaście miesięcy. Coroczna darmowa mammografia możliwa jest też w przypadku stwierdzenia nowotworów piersi w rodzinie, na przykład u mamy, siostry lub córki. Aby zapisać się na badanie, należy zadzwonić pod numer 58 666 24 44 (LUX MED) lub 58 767 34 44 (Geneva Trust). Szczegółowy „rozkład jazdy” mammobusów dostępny jest na stronie: https://firma.kaufland.pl/odpowiedzialnosc/zaangazowanie-spoleczne.html

Profilaktyka mimo epidemii  
Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju mammografia jest wykonywana przy zachowaniu reżimu sanitarnego, z uwzględnieniem wszystkich zasad i środków bezpieczeństwa. Technicy przeprowadzający badanie są wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej, a aparatura diagnostyczna jest poddawana systematycznej dezynfekcji. Również pacjentki korzystające z mammografii są zobowiązane do dezynfekcji rąk, zmierzenia temperatury oraz pozostania w maseczkach ochronnych. 

Ze względu na wprowadzone środki ostrożności w mammobusie mogą przebywać nie więcej niż trzy kobiety, a badanie jest umawiane na konkretną godzinę – tak, aby móc zapewnić zachowanie bezpiecznego dystansu. 
W ubiegłym roku ponad 44 tysiące Polek skorzystało z bezpłatnych badań mammograficznych zorganizowanych przez Kaufland i partnerów strategicznych: LUX MED oraz Geneva Trust. W tym roku sieć handlowa ponownie zachęca do odwiedzenia mammobusów, które pojawiają się  na wybranych parkingach sklepów Kaufland. Tylko w marcu, kwietniu oraz maju mobilne punkty do badań zaparkowały w blisko 264 lokalizacjach w kraju, a w czerwcu pojawią się w kolejnych 94 punktach.

WYBRANE LOKALIZACJE: 
Jastrzębie-Zdrój – 14 czerwca, parking Kaufland przy ulicy Harcerskiej 1D 
Lubliniec – 28 czerwca, parking Kaufland przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 3
Myszków – 28 czerwca, parking Kaufland przy ulicy Kazimierza Pułaskiego 6
Piekary Śląskie – 7 czerwca, parking Kaufland przy ulicy Bytomskiej 41
Pszczyna – 15 czerwca, parking Kaufland przy ulicy Broniewskiego 1a
Radzionków – 29 czerwca, parking Kaufland przy ulicy Unii Europejskiej 8-10
Rydułtowy – 11 czerwca, parking Kaufland przy ulicy Raciborskiej 140
Sosnowiec – 8-9 czerwca, parking Kaufland przy Alei Józefa Mireckiego 23
Wodzisław Śląski – 11 czerwca, parking Kaufland przy ulicy Wincentego Witosa 28
Zabrze – 9 czerwca oraz 29 czerwca, parking Kaufland przy ulicy Wojciecha Korfantego 5
Zawiercie – 24 czerwca, parking Kaufland przy ulicy Ignacego Paderewskiego 10
Żywiec – 18 czerwca, parking Kaufland przy Alei Jana Pawła II 7 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu