Akcja MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK nadal trwa

Akcja MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK nadal trwa

8 czerwca 2021, godz. 9:12
K.L.
Udostępnij: Kopiuj link

Drogi Rodzicu! Czy twój przedszkolak ma już Kartę Małego Czytelnika! Jeśli nie – to koniecznie zapraszamy do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. J. Lompy w Lublińcu, a wtedy twoje dziecko otrzyma od nas w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą przygotowaną przez Instytut Książki. A w niej „Pierwsze czytanki dla…” książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach płynących z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii i promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”. Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu