Akcja MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK nadal trwa

Drogi Rodzicu! Czy twój przedszkolak ma już Kartę Małego Czytelnika! Jeśli nie – to koniecznie zapraszamy do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. J. Lompy w Lublińcu, a wtedy twoje dziecko otrzyma od nas w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą przygotowaną przez Instytut Książki. A w niej „Pierwsze czytanki dla…” książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach płynących z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii i promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”. Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie.

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x