Akcja MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK nadal trwa

Akcja MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK nadal trwa

08.06.2021 9:12
K.L.
Czytanie treści strony dostępne

Drogi Rodzicu! Czy twój przedszkolak ma już Kartę Małego Czytelnika! Jeśli nie – to koniecznie zapraszamy do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. J. Lompy w Lublińcu, a wtedy twoje dziecko otrzyma od nas w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą przygotowaną przez Instytut Książki. A w niej „Pierwsze czytanki dla…” książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach płynących z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii i promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”. Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu