Kurs kroju i szycia w Lubitece [ZDJĘCIA]

Kurs kroju i szycia w Lubitece [ZDJĘCIA]

12 kwietnia 2024, godz. 8:45
inf. pras. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

W ramach projektu „Mama na swoim! Mama na etacie!” dofinansowanego przez Fundację BGK z programu „Skrzydła dla mamy – edycja IV”, w lublinieckiej bibliotece odbywa się kurs kroju i szycia dla mam przebywających na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym oraz nieaktywnych zawodowo ze względu na opiekę nad dzieckiem. 

W projekcie bierze udział 15 uczestniczek, które nie muszą posiadać żadnych umiejętności krawieckich. Biblioteka w ramach projektu zakupiła 9 maszyn do szycia, które są wykorzystywane na warsztatach oraz zapewnia wszelkie materiały. Pozostałe maszyny są prywatną własnością uczestniczek.

Na pierwszym spotkaniu, podczas części teoretycznej z Adamem Miszem, panie przyswoiły i utrwaliły wiedzę o budowie maszyny, dowiedziały się do czego służą poszczególne dźwignie i pokrętła oraz nauczyły się przygotowywać maszynę do szycia. W części praktycznej, pod okiem prowadzącej Ireny Maleski - właścicielki zakładu krawieckiego „Vestis”, ekspertki i pasjonatki szycia, uczestniczki rozwijają swoje umiejętności, poznają poszczególne etapy szycia, wykrawania materiałów, rozpoznawania gatunków tkanin oraz ich pielęgnacji. Panie przygotowują swój własny mały projekt, który wykonają od początku do końca samodzielnie, jednakże pod czujnym okiem prowadzącej, ucząc się, jak prawidłowo skroić, uszyć i wykończyć swoje pierwsze dzieło według własnego pomysłu.

Kurs zostanie zakończony pokazem mody 24 maja podczas Wieczoru Inspiracji, na którym uczestniczki zaprezentują swoje stylizacje.

Galeria: Kurs kroju i szycia w Lubitece

Kurs kroju i szycia w Lubitece / zdj. nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu Kurs kroju i szycia w Lubitece / zdj. nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu Kurs kroju i szycia w Lubitece / zdj. nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu Kurs kroju i szycia w Lubitece / zdj. nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu Kurs kroju i szycia w Lubitece / zdj. nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu