XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

8 czerwca 2021, godz. 9:18
K.L.
Udostępnij: Kopiuj link

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu po raz kolejny włączyła się  w akcję czytelniczą  XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Tegoroczna edycja tego święta odbywała się pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów”. 

Kampania przeprowadzana jest na przełomie maja i czerwca przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Jej misją jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych oraz wspieranie prawidłowego rozwoju emocjonalnego i psychicznego dzieci.

W ramach akcji XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Pani Asia i Arletta z Oddziału Dziecięcego Lubiteki odwiedziły grupę 5-6 latków z Przedszkola im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu. Spotkanie odbyło się 31 maja na świeżym powietrzu. Panie nawiązały do Światowego Dnia Pszczół, który obchodzimy corocznie 20 maja i odczytały wiersz Urszuli Kozłowskiej pt. „PRACOWITA PSZCZÓŁKA”. Następnie zaprosiły dzieci do udziału w zabawie literacko-ruchowej do wiersza Juliana Tuwima pt. „RZEPKA”. Każdy chętny przedszkolak miał wyznaczoną rolę do odegrania. Po zabawie panie bibliotekarki zaprezentowały kilka utworów z tomiku poezji dziecięcej pt. „WIERSZE NA CZTERY PORY ROKU” – w tym m.in. „NA STRAGANIE” Jana Brzechwy, który kilkoro dzieci znało i głośno recytowało.

Panie opowiedziały przedszkolakom o bibliotece i zaprosiły do udziału w akcji „Mała Książka, Wielki Człowiek”. Na koniec wręczyły upominki z okazji Dnia Dziecka kolorowe zakładki do książek w formie zwierzątek i bohaterów bajek wykonane przez panią Olę z Lubiteki. Dzieci były zachwycone i obiecały, że w najbliższym czasie odwiedzą bibliotekę razem z rodzicami.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu