Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Na rozpoczęcie lata – Święto Młodej Sztuki

Na rozpoczęcie lata – Święto Młodej Sztuki

15 czerwca 2021, godz. 8:32
MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Od 21 czerwca na skwerze przed Miejskim Domem Kultury i w holu budynku będzie można oglądać prace artystów działających w sekcjach. Święto Młodej Sztuki to doroczna wystawa podsumowująca rok twórczych zmagań i rozwijania talentu. Jakie jest tegoroczne hasło wydarzenia? 

Dzieci i młodzież z sekcji plastycznych, malarstwa emocjonalnego, rękodzieła, ceramiki, animacji poklatkowej nadają ostatnie szlify swoim pracom. W tym roku przewodnim hasłem Święta Młodej Sztuki jest „Sztuka latania”. 

W poprzednich latach młodzi artyści próbowali nadać artystyczną interpretację m.in. dla hasła „Razem nie nudzi MISIE” czy dla słowa „DOM”. Tym razem widzowie mogą liczyć na „podniebną” podróż w klimacie mistrzów takich jak van Gogh, Klimt, Picasso czy Malczewski. „Sztuka latania” będzie też pełna skrzydlatych stworzeń, które będą zapraszały do spojrzenia w górę, puszczenia wodzy fantazji, poszukiwania kolorów i kształtów na niebie. 

To kolejna edycja Święta Młodzej Sztuki, która została przygotowana pomimo trudności epidemicznych. Ograniczony dostęp do pracowni, działania on-line nie przeszkodziły artystom i instruktorom w realizacji marzenia. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku wystawa również odbyła się pomimo trudności, a na terenie miasta lublińczanie mogli oglądać urocze misie. 

Artyści z sekcji przygotowują wystawę pod okiem instruktorek – Marzeny Zając i Doroty Swat. Wystawa zorganizowana na Święto Młodej Sztuki będzie towarzyszyła mieszkańcom Lublińca przez całe wakacje – niemniej nie należy zwlekać z jej oglądaniem, warto dać się porwać wyobraźni! 
Start wystawy: 21 czerwca 2021r. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu