Defibrylator dostępny w poczekalni lublinieckiej komendy Policji

Defibrylator dostępny w poczekalni lublinieckiej komendy Policji

15 czerwca 2021, godz. 13:58
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Automatyczny Elektryczny Defibrylator to urządzenie, którego należy użyć w przypadku udzielania pomocy osobie, u której doszło do nagłego zatrzymania krążenia – gdy osoba jest nieprzytomna i nie oddycha. Sprzęt trafił do 32 jednostek śląskiej Policji, w tym do Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. Urządzenie znajduje się w poczekalni i jest w stałej gotowości do użycia.

Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu, tak jak inne jednostki śląskiego garnizonu została ostatnio wyposażona w Automatyczny Elektryczny Defibrylator. Urządzenie zostało umieszczone w poczekalni, tuż przy wejściu, po lewej stronie, w pobliżu pomieszczenia służby dyżurnej, gdyż zespół dyżurnych lublinieckiej komendy to policjanci pełnią służbę przez całą dobę. W przypadku, gdy na terenie jednostki Policji lub w jej pobliżu dojdzie do nagłego zatrzymania krążenia, AED będzie łatwo dostępne.

Wyposażając wszystkie komendy miejskie i powiatowe garnizonu śląskiego w urządzenia AED, śląscy policjanci realizują rekomendacje w zakresie Programu Powszechnego Dostępu do Defibrylacji (Public Access Defibrillation Program). Są to działania mające na celu zwiększenie dostępności AED w miejscach publicznych. Takie rozmieszczenie urządzeń wpływa na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa interesantów przebywających w komendach, ale również pracowników cywilnych i policjantów pełniących w nich służbę. Im większa ilość defibrylatorów w przestrzeni publicznej, tym mniej dramatycznych akcji ratunkowych zakończonych niepowodzeniem.

Zakup AED to wynik inicjatywy Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samodzielnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Śląskiego oraz współpracy Wydziału Zaopatrzenia i Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Środki na zakup urządzeń zostały pozyskane z Funduszu Prewencyjnego PZU.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu