Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Dziś działania Bezpiecznie na wakacje

Dziś działania Bezpiecznie na wakacje

30 czerwca 2021, godz. 15:08
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Lublińcu prowadzą działania „Bezpiecznie na wakacje - DK 11”. Celem akcji jest poprawa poziomu bezpieczeństwa, w szczególności w obszarze przestrzegania dozwolonych prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz nieudzielania pierwszeństwa przejazdu na odcinku drogi krajowej nr 11 biegnącej przez teren powiatu lublinieckiego. W związku ze zwiększonym natężeniem ruchu związanym z wakacyjnymi wyjazdami policjanci apelują o ostrożność!

W środę 30 czerwca policjanci lublinieckiej drogówki realizują akcję na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym ,,Bezpiecznie na wakacje – DK 11’’. Działania realizowane są odcinku drogi krajowej numer 11 przebiegającym przez teren powiatu lublinieckiego. Czas i miejsce działań wybrane jest nieprzypadkowo - ,Jedenastka’’ to bardzo istotna trasa na mapie dróg krajowych w Polsce. Zaczyna się w Bytomiu prowadząc aż na północną część Polski i kończy dopiero w województwie zachodniopomorskim w Kołobrzegu (łączna długość 600 km). Corocznie, w okresie letnim na trasie odnotowuje się zwiększone natężenie ruchu związane z wakacyjnymi wyjazdami co niesie ze sobą ryzyko większej ilości zdarzeń drogowych i wypadków.

Celem akcji ,,Bezpiecznie na wakacje – DK 11” jest zapobieganie oraz ujawnianie agresywnych i niebezpiecznych zachowań uczestników ruchu drogowego, związanych z kontrolą przestrzegania przez kierujących stosowania się do obowiązujących limitów prędkości, nieprawidłowym wyprzedaniem, nieprawidłową zmiana pasa ruchu oraz obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i prawidłowym przewożeniu dzieci.

Dodatkowo w trakcie prowadzonej akcji lublinieccy policjanci przeprowadzają z kierującymi rozmowy profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i prawidłowych zachowań podczas podróżowania pojazdem. Zwracają uwagę na wyposażenie pojazdów, stan techniczny, ale również przypominają o prawidłowym zaplanowaniu wakacyjnych podróży z uwzględnianiem odpoczynków w trasie.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu