Akcja znakowania rowerów - podsumowanie

Akcja znakowania rowerów - podsumowanie

01.07.2021 10:46
KPP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

W poniedziałek na parkingu osiedlowym przy ulicy Wilniewczyca w Lublińcu policjanci znakowali rowery. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Lublińca i okolicznych miejscowości. W czasie jej trwania oznakowano łącznie 39 jednośladów. Lublinieccy policjanci zapowiadają kolejne tego typu działania.

Przedsięwzięcie znakowania rowerów to jedno z działań realizowanych przez dzielnicowego sierż. szt. Janusza Dorożyńskiego w ramach prowadzonego aktualnie planu priorytetowego mającego doprowadzić do wyeliminowania zjawiska kradzieży rowerów na terenie dzielnicy numer 5. Uzupełnieniem planu było wcześniejsze dokonanie diagnozy problemów i zagrożeń występujących na terenie podległego dzielnicowemu rejonu służbowego. Z diagnozy i przeprowadzonych wśród mieszkańców ankiet i rozmów wynikało, że istotnym zagrożeniem są kradzieże rowerów w rejonie ulic Wilniewczyca i Wieniawskiego. 

Choć rozpoczęcie poniedziałkowej akcji przewidziane było na godzinę 16.30 to już kilkanaście minut po 16 na parkingu osiedlowym przy ulicy Wilniewczyca zjawiły się pierwsze osoby chcące oznakować swój rower. Akcja cieszyła dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Lublińca i okolicznych miejscowości. Łącznie policjanci oznakowali 39 rowerów. 

Działania takie jak wczorajsze znakowanie rowerów przez policjantów ma na celu zwiększenie świadomości mieszkańców odnośnie konieczności prawidłowego zabezpieczania swojego mienia. Mundurowi zapowiadają podobne akcje w niedalekiej przyszłości.

Komentarze

Mieszkaniec 2021-07-01, 13:09:16
Zgłoś
Kiedy kolejna akcja?

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu