Złodzieje kosmetyków w rękach Policji

Złodzieje kosmetyków w rękach Policji

7 lipca 2021, godz. 11:45
KPP Lubliniec, foto własne
Udostępnij: Kopiuj link

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu zatrzymali 3 osoby pod zarzutem kradzieży kosmetyków. Wartość skradzionego towaru wyniosła ponad 1700 zł. Dodatkowo w mieszkaniu sprawców śledczy zabezpieczyli kosmetyki pochodzące z innych kradzieży. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolości.

W czwartek 1 lipca oficer dyżurny lublinieckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o osobach, które próbują dokonać kradzieży kosmetyków w jednej z drogerii na terenie miasta Lublińca. Pod wskazany adres natychmiast został skierowany policyjny patrol, który na miejscu interwencji zatrzymał trzy osoby. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że dwie zatrzymane osoby są nieletnie, a trzecia najstarsza ma 17 lat. Wszyscy są mieszkańcami gminy Ciasna. Wartość skradzionego towaru wyceniona została na kwotę ponad 1700 złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż w mieszkaniu dwójki sprawców kryminalni ujawnili i zabezpieczyli kosmetyki pochodzące prawdopodobnie z innych kradzieży. Dodatkowo funkcjonariusze prowadzący sprawę ustalają jaką rolę w przestępczym procederze pełniła każda z osób. Na wniosek śledczych wobec zatrzymanego 17-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, a sprawą 15 i 16-latki zajmie się sąd rodzinny.

Komentarze

L
Lubliniczanin 8 lipca 2021, godz. 7:15
Zgłoś

Brawo dla ochrony!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu