Powitanie Lata w Lubitece

Powitanie Lata w Lubitece

8 lipca 2021, godz. 8:59
nadesłane K.L. - MPBP Lubliniec, fot. Lubiteka, Cz.W.
Udostępnij: Kopiuj link

W sobotę 26 czerwca na tarasie Lubiteki – Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. J. Lompy w Lublińcu odbyło się POWITANIE LATA. 

Działo się! Piękna pogoda, moc atrakcji i dobra zabawa. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno tych najmłodszych,  jak i dorosłych uczestników. Dzieci brały udział w zajęciach z kodowania prowadzonych przez Iwonę Ślezionę-Plawgo oraz warsztatach rękodzielniczych, na których wspólnie z prowadzącym Stivenem Mrugałą wykonywały pszczółkę z recyklingu. Spędziły również bardzo aktywnie czas przy grach zręcznościowych, animacjach, które przygotowały dla nich przedstawicielki Młodzieżowej Rady Miasta Amelia Agustyn, Zuzanna Rainholc i Emilia Lewandowska. Dodatkową atrakcją było stoisko z farbkami do malowania twarzy, gdzie Wiktoria Badora i Marharita Azarova malowały barwne motyle czy też inne postacie na buziach naszych najmłodszych uczestników.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty rękodzielnicze Anny Florek pt.  „Makramowy Lampion”. Uczestniczki warsztatów stworzyły piękne i niepowtarzalna lampiony jedynie za pomocą sznurka i rąk, które będą ozdobą w niejednej ogrodowej altanie lub balkonie. Miłośnicy planszówek fantastycznie spędzili czas pod okiem pasjonata i znawcy gier planszowych Grzegorza Dryndy. Powodzeniem wśród pań cieszył się Kącik Mody i Urody, gdzie Arletta Szymanej-Kopiec prezentowała modne stylizacje ze sklepu GALA OUTLET Małgorzaty Popiołek oraz opowiadała o najnowszych trendach mody letniej. Z kolei przedstawicielki firmy kosmetycznej – Mary Kay Polska Michalina Lisiecka i Mariola Honisz udzielały porad makijażowych oraz kosmetologicznych. Przybyli uczestniczyli też w wernisażu Wystawy Akwareli Anity Pilarz organizowanej przez Annę Trzepizur ze Stowarzyszenia Ścieżka Marzeń.
Główną atrakcją imprezy było spotkanie autorskie z naszym lublinieckim pisarzem Grzegorzem Kopcem i promocja jego najnowszej książki „Eksperyment”. Jest to jedna z najlepszych powieści grozy tego roku: mistrzowskie połączenie horroru pulpowego, splatterpunku i kryminału. Autor niezwykle barwnie opowiedział o kulisach powstawania książki, o swoich doświadczeniach i inspiracjach pisarskich, dostarczając przy tym słuchaczom wielu wrażeń. . 

Serdecznie dziękuję wszystkim którzy swą pracą i pomocą wsparli organizację naszej imprezy.

Galeria: Powitanie Lata w Lubitece

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu