Jak przechowywać cenne przedmioty lub ważne dokumenty? Ten sposób będzie zdecydowanie najbezpieczniejszy

Jak przechowywać cenne przedmioty lub ważne dokumenty? Ten sposób będzie zdecydowanie najbezpieczniejszy

14 lipca 2021, godz. 8:48
Udostępnij: Kopiuj link

Z roku na rok gromadzimy coraz więcej wartościowych przedmiotów. I nie chodzi tutaj wcale o cenne dzieła sztuki, czy unikatowe kolekcje. W zasadzie każdy z nas jest w posiadaniu nowoczesnego sprzętu elektronicznego, złotej biżuterii, czy wysokiej klasy zegarka. Do tego dochodzą dokumenty, które nie powinny nigdy dostać się w niepowołane ręce, np. paszporty, polisy ubezpieczeniowe, czy dokumentacja medyczna. Gdy planujemy dłuższy pobyt poza domem pojawia się pytanie, gdzie bezpiecznie schować cenne aktywa. Nie jest bowiem tajemnicą, że to właśnie tego typu rzeczami są najczęściej zainteresowani sprawcy włamań. Biżuterię, czy laptopa łatwo spieniężyć. Ważne dokumenty dodatkowo chcemy ochronić przed ewentualnym pożarem lub zalaniem. Rozwiązanie? W zasadzie tylko jedno. Sejf domowy.

 

Jeśli sejfy domowe, to tylko z certyfikatem

Jeszcze jakiś czas temu sejfy postrzegane były jako fanaberia, ewentualnie gadżet przeznaczony jedynie dla ludzi bardzo bogatych. Dzisiaj świadomość konieczności zabezpieczenia wartościowych przedmiotów jest wśród nas zdecydowanie większa. Więcej również posiadamy. Dlatego coraz częściej decydujemy się na rozwiązanie jakim są sejfy domowe. Jakie wyposażenie wybrać?

Zakupiony sejf, aby spełnił nasze oczekiwania, a zatem stanowił gwarancję najskuteczniejszego zabezpieczenia naszych cennych przedmiotów, dokumentów, czy zasobów gotówki, powinien pochodzić od sprawdzonego producenta i spełniać obowiązujące normy bezpieczeństwa. Dla przykładu, na https://www.hartmann-tresore.pl/produkty/sejfy-domowe znaleźliśmy sejfy domowe zgodne m.in. z normą PN-EN 1143-1 i PN-EN 1143-2 (klasy bezpieczeństwa w zakresie odporności na włamanie), oraz PN-EN 1047-1 i PN-EN 15659 (gwarancja ochrony odpowiednio przed ogniem, dymem i wodą gaśniczą).

Jedynie atestowane sejfy zapewnią posiadanym przez nas wartościowym przedmiotom niezawodną ochronę antywłamaniową i przeciwpożarową. A o to właśnie nam chodzi.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając sejfy do domu?

Poza zgodnością z obowiązującymi normami bezpieczeństwa i ochrony, odpowiednio antywłamaniowej i przeciwpożarowej, wybrany sejf powinien odpowiadać ilości i wielkości przechowywanych w nim przedmiotów. Warto tutaj wziąć pod uwagę fakt, że najprawdopodobniej z czasem będzie przybywać rzeczy, które będziemy chcieli zabezpieczyć przechowując w sejfie. Dodatkowo, wyposażenie sejfu w formie szuflad, czy półek ułatwia korzystanie z niego. To dobra opcja, jeśli chcemy zachować porządek wśród przechowywanej w ten sposób dokumentacji, czy też zależy nam na łatwym sięganiu po biżuterię lub zegarki.

Na koniec dodajmy, że sejfy do domu to naprawdę szeroki wachlarz rozwiązań. Możemy wybrać sejf meblowy, ścienny, a także wyjątkowo dyskretny sejf montowany w podłodze. Jeśli zdecydujemy się na sejf wolnostojący, w opcji z personalizowaną obudową (np. wybrany motyw graficzny na drzwiach sejfu) zyskamy dodatkowo oryginalną dekorację wnętrza, w którym stanie tego typu wyposażenie.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu