Liczba złożonych wniosków z podziałem na gminy powiatu lublinieckiego

Program Dobry Start. Dane złożonych wniosków z podziałem na gminy

13 lipca 2021, godz. 12:49
Udostępnij: Kopiuj link

1 mln wniosków złożyli rodzice i opiekunowie w ramach programu "Dobry start" w całym kraju, a w województwie śląskim ponad 126 tys. Z terenu Oddziału ZUS w Częstochowie tych wniosków zarejestrowano blisko 14 tys. W tym roku wnioski można składać tylko drogą elektroniczną, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej i portalu Emp@tia. 

Wnioski o świadczenie 300+ na wyprawkę szkolną można było składać już od 1 lipca. Zainteresowanie tym świadczeniem jest bardzo duże. W województwie śląskim złożono już ponad 126 tys. wniosków dla 176 tys. dzieci. Z terenu działalności Oddziału ZUS w Częstochowie tych wniosków wpłynęło do ZUS13902 za blisko 20 tys. dzieci. Termin na złożenie upływa z ostatnim dniem listopada. 

Obsługą świadczeń od tego roku zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 roku. Świadczenie z programu "Dobry start" przysługuje w wysokości 300 zł - raz w roku - na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Wniosek o świadczenie „Dobry start” można złożyć tylko drogą elektroniczną, a wypłata środków odbywać się będzie wyłącznie na rachunki bankowe.  

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS, w tym także decyzję przyznającą świadczenie - informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. - Jeżeli ktoś ma problemy z poprawnym złożeniem wniosku przez internet, albo z założeniem konta na PUE ZUS, może skorzystać z pomocy pracowników ZUS, którzy są do dyspozycji klientów w każdej placówce ZUS. W tym celu uruchomiono również specjalne mobilne punkty ZUS w wybranych placówkach Poczty Polskiej, ale też w urzędach miast, gmin, czy ośrodkach kultury – dodaje rzeczniczka. Szczegółowy harmonogram dyżurów pracowników ZUS można znaleźć na stronie internetowej www.zus.pl, w zakładce Dobry Start.

ZUS obsługuje też specjalną infolinię (22 290 22 02), na której można uzyskać informacje w sprawie świadczenia "300 plus". Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-15. Koszt połączenia według stawek operatorów.

Gmina LIczba wniosków LIczba dzieci
BORONÓW 62 98
CIASNA 124 192
HERBY 149 225
KOCHANOWICE 148 222
KOSZĘCIN 287 406
LUBLINIEC 649 902
PAWONKÓW 114 179
WOŹNIKI 223 344
powiat 1756 2568

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu