Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Warsztaty, szkoła tańca, animacje – sierpniowe plany MDK

Warsztaty, szkoła tańca, animacje – sierpniowe plany MDK

28 lipca 2021, godz. 13:58
Udostępnij: Kopiuj link

Nie wiadomo kiedy minął pierwszy miesiąc wakacji! Warsztaty, tańce, kino plenerowe, koncerty – to tylko kilka z wydarzeń, w których lublińczanie mogli wziąć udział. W sierpniu oferta wydarzeń kulturalnych będzie równie bogata. Co przygotował Miejski Dom Kultury dla mieszkańców? 

Nie ma wątpliwości, że mieszkańcy Lublińca chętnie spędzają wolny czas z kulturą. Lipcowe wydarzenia organizowane przez Miejski Dom Kultury w Lublińcu cieszyły się dużym zainteresowaniem. Spora widownia zgromadziła się chociażby w czasie festynu na zakończenie projektu „Letnia szkoła gwary śląskiej” czy na pokazach Kina „Karolinka” pod chmurką. Czego można się spodziewać w sierpniu? 

Lubliniecki dom kultury kontynuować będzie zajęcia dla dzieci „Uwaga! Odjazd! Podróże po polskiej kulturze”. Tym razem inspiracje sztuką, kulturą, historią z różnych części kraju wykorzystane zostaną na warsztatach graficznych, muzycznych, tanecznych i filmowych. Na te zajęcia obowiązują zapisy.
W kalendarzu sierpniowych wydarzeń pojawia się „Letnia szkoła tańca towarzyskiego”. Te spotkania cieszyły się wysoką frekwencją, dlatego będzie możliwość kontynuowania nauki podstawowych kroków tanecznych. Na te zajęcia MDK zaprasza 5, 19 i 26 sierpnia. Wstęp na zajęcia – bezpłatny! 

Na uwagę mieszkańców Lublińca zasługują też warsztaty „Szyję bo lubię”. To jedna z inicjatyw, które MDK zrealizuje  w ramach programu “Dom Kultury+”. W czasie 4-godzinnego spotkania uczestnicy zapoznają się z podstawami pracy na maszynie, pracą z wykrojami i oczywiście – coś uszyją! Instruktorka – Katarzyna Grabińska - gwarantuje, że uszycie kardiganu czy innej prostej części garderoby jest w zasięgu każdego.  Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY, zapewnione są materiały do szycia i dostęp do wszelkich akcesoriów. Wymagane jest jedynie przyniesienie maszyny do szycia – a ta pewnie kryje się gdzieś w szafie mamy, babci czy cioci. Na zajęcia obowiązują zapisy (pod numerem telefonu: 34 351 06 88). Zajęcia dedykowane są osobom w wieku 15+. Pierwszy termin warsztatów: 5 sierpnia (17.00-21.00), drugi termin warsztatów: 12 sierpnia (17.00-21.00). 

Ponadto w sierpniu na lublińczan czeka „Kino plenerowe dla młodych” organizowane we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta w amfiteatrze, animacje i atrakcje – zajęcia z Sarą Wojtulek dla najmniejszych brzdąców i oczywiście twórcze warsztaty realizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Amicus. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu